Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
legislative initiatives
mediation committees
questions & interpellations
speaches
1990-1992 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 2000-2004 > Chamber of Deputies > Filip Georgescu > Legislative proposals Versiunea pentru printare

Filip GEORGESCU
Legislative proposals initiated in legislature 2000-2004

No. Recording no. Title Status
Ch.of Deputies Senate
1. 142/24.02.2003 L161/2003 Propunere legislativa "Legea Pomiculturii" Lege 348/2003
2. 227/17.03.2003 L297/2003 Propunere legislativa de revizuire a Constitutiei Romaniei Lege 429/2003
3. 252/20.04.2001 L253/2001 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.103/1996 a fondului cinegetic si a protectiei vanatului. Lege 654/2001
4. 329/05.06.2001 L472/2004 Propunere legislativa privind Cooperativele Agricole. Lege 566/2004
5. 378/15.06.2004 L420/2004 Proiect de Lege pentru modificarea si completarea Ordonantei de urgenta a Guvernului nr.102/1999 privind protectia speciala si incadrarea in munca a persoanelor cu handicap Lege 343/2004
6. 432/30.06.2004 L458/2004 Proiect de Lege pentru modificarea si completarea Ordonantei Guvernului nr.14/2003 privind infiintarea, organizarea si functionarea Autoritatii Nationale pentru Persoanele cu Handicap Lege 467/2004
7. 624/28.11.2002 L224/2003 Propunere legislativa legislativa privind infiintarea comunei Vulturesti, judetul Arges. Lege 341/2003
8. 659/20.11.2001 L29/2002 Propunere legislativa privind perdelele forestiere de protectie. Lege 289/2002

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 25 june 2024, 23:59
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro