Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2020-prezent (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
Legături:
anamaria.gavrila@cdep.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2020-prezent > Camera Deputaților > Anamaria Gavrilă Versiunea pentru printare

Anamaria GAVRILĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.22 HUNEDOARA
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020

Formatiunea politica:
AUR-Alianța pentru Unirea Românilor - până în sep. 2021
 
Fără adeziune la formațiunea politică pentru care a candidat la alegeri - din sep. 2021

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar AUR - până în sep. 2021
Deputați neafiliați - din sep. 2021

Comisii permanente
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (din apr. 2022)
Subcomisia pentru drepturile copilului
Comisia pentru afaceri europene (feb. 2021 - apr. 2022)
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (mar. - sep. 2021)
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare (feb. - mar. 2021)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei - până în dec. 2021 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
  Grupul Parlamentar de prietenie cu Republica Algeriană Democratică și Populară - până în dec. 2022 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Indonezia - până în dec. 2022
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Norvegiei - până în dec. 2022
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - până în dec. 2022
 Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda - până în dec. 2022
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Danemarcei - până în dec. 2022
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Estonia - până în dec. 2022
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Finlanda - până în dec. 2022

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:68 (în 61 sedinte)
din care declaratii politice:50 (din care 2 depuse în scris)
Propuneri legislative initiate: 25
Întrebari si interpelari: 18

Biroul parlamentar:
    1. Deva, Str. Horea bl. 5, sc. D, parter, jud. Hunedoara
    2. Hunedoara, Str. Victoriei nr. 5, jud. Hunedoara

Cabinet Deputat Anamaria Gavrilă,

  1. Deva, Str. Horea bl. 5, sc. D, parter, jud. Hunedoara
  2. Hunedoara, Str. Victoriei nr. 5, jud. Hunedoara

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 23 aprilie 2024, 13:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro