Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2000-2004 (dep.)
legislative initiatives
mediation committees
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 2000-2004 > Chamber of Deputies > Georgiu Gingaraş > Legislative proposals Versiunea pentru printare

Georgiu GINGARAŞ
Legislative proposals initiated in legislature 2000-2004

No. Recording no. Title Status
Ch.of Deputies Senate
1. 199/06.04.2004 L173/2004 Propunere legislativa privind instituirea Zilei nationale a tineretului Lege 425/2004
2. 227/17.03.2003 L297/2003 Propunere legislativa de revizuire a Constitutiei Romaniei Lege 429/2003
3. 253/27.03.2003 L204/2003 Propunere legislativa de modificare si completare a Legii nr.84/1995, republicata, cu modificarile si completarile ulterioare Lege 268/2003
4. 378/15.06.2004 L420/2004 Proiect de Lege pentru modificarea si completarea Ordonantei de urgenta a Guvernului nr.102/1999 privind protectia speciala si incadrarea in munca a persoanelor cu handicap Lege 343/2004
5. 419/25.06.2003 L481/2004 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii educatiei fizice si sportului nr.69/2000 Lege 472/2004
6. 428/30.06.2004 L339/2004 Propunere legislativa privind regimul juridic al Consiliului Tineretului din Romania respinsa
definitiv
7. 432/30.06.2004 L458/2004 Proiect de Lege pentru modificarea si completarea Ordonantei Guvernului nr.14/2003 privind infiintarea, organizarea si functionarea Autoritatii Nationale pentru Persoanele cu Handicap Lege 467/2004
8. 624/28.11.2002 L224/2003 Propunere legislativa legislativa privind infiintarea comunei Vulturesti, judetul Arges. Lege 341/2003

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania sunday, 19 may 2024, 2:58
Telephone: +40213160300, +40214141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro