Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
2000-2004 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Mihai Ungheanu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Mihai UNGHEANU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 101/28.02.2007 L852/2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.116/2002 privind prevenirea și combaterea marginalizării sociale respinsa
definitiv
2. 115/07.03.2007 L327/2007 Propunere legislativă privind înființarea Institutului de Drept Public și Științe Administrative al României Lege 246/2007
3. 160/08.04.2008 L827/2007 Proiect de Lege privind modificarea și completarea Legii nr.61/1991 pentru sancționarea faptelor de încălcare a unor norme de conviețuire socială, a ordinii și liniștii publice, republicată Lege 234/2008
4. 209/16.04.2008 L878/2007 Proiect de Lege privind declararea terenurilor și clădirilor dezafectate, aparținând Ministerului Apărării, ca fiind de utilitate publică, precum și amenajarea acestora ca clădiri de utilitate publică și spații verzi respins
definitiv
5. 236/22.04.2008 L79/2008 Proiect de Lege privind modificarea Legii nr.19/2003 privind organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Presă ROMPRES Lege 155/2008
6. 239/10.04.2007 L152/2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii securității și sănătății în muncă nr.319 din 14 iulie 2006 respinsa
definitiv
7. 278/23.04.2007 L154/2007 Proiect de Lege pentru completarea Legii nr.147/2000 privind reducerile acordate pensionarilor pentru transportul intern respins
definitiv
8. 383/17.06.2008 L267/2008 Proiect de Lege pentru modificarea art.1 din Legea nr.137/2000 privind regimul juridic al terenului aferent Palatului Parlamentului României Lege 226/2008
9. 507/27.06.2007 L407/2007 Proiect de Lege privind instituirea Zilei Școlii Lege 289/2007
10. 523/03.09.2008 L287/2008 Propunere legislativă privind vânzarea spațiilor aflate în proprietatea privată a statului sau a unităților administartiv-teritoriale, destinate sediilor editurilor de carte și/sau publicații culturale respinsa
definitiv
11. 541/23.11.2005 L402/2005 Propunere legislativă privind interzicerea folosirii cianurilor în industria minieră pentru obținerea aurului și argintului la Roșia Montana respinsa
definitiv
12. 558/28.11.2005 L423/2005 Propunere legislativă privind Fondul Special al Drumurilor Publice respinsa
definitiv
13. 562/28.11.2005 L415/2005 Propunere legislativă pentru modernizarea și reabilitarea drumurilor naționale și județene prin contractarea unor credite externe respinsa
definitiv
14. 571/10.09.2007 L349/2007 Propunere legislativă pentru modificarea punctului 8 al Articolului unic din Legea nr. 9 din 09.01.2007 pentru modificarea Legii nr. 333/2003 privind paza obiectivelor, bunurilor, valorilor și protecția persoanelor, publicată în Monitorul Oficial nr. 30 din 17.01.2007 respinsa
definitiv
15. 572/28.11.2005 L420/2005 Propunere legislativă privind Programul Guvernului în cazul unor calamități naturale respinsa
definitiv
16. 610/24.09.2007 L446/2007 Proiect de Lege pentru modificarea art.213 alin.(1) lit.c) din Legea nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății respins
definitiv
17. 641/11.09.2006 L812/2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii învățământului nr.84/1995, republicată, cu modificările și completările ulterioare Lege 480/2006
18. 693/18.09.2006 L506/2006 Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.309/2002 privind recunoașterea și acordarea unor drepturi persoanelor care au efectuat stagiul militar în cadrul Direcției Generale a Serviciului Muncii în perioada 1950-1961 respinsa
definitiv
19. 709/24.10.2007 L577/2007 Proiect de Lege pentru modificarea Legii tinerilor nr.350/2006 respins
definitiv
20. 736/11.10.2006 L517/2006 Propunere legislativă pentru modificarea Ordonanței de Guvern nr.2/2001 privind regimul juridic al contravențiilor respinsa
definitiv
21. 741/18.10.2006 L955/2006 Propunere legislativă privind schimbarea denumirii Județului Argeș cu reședința în municipiul Pitești, în Argeș Muscel respinsa
definitiv
22. 808/28.11.2007 L611/2007 Propunere legislativă privind pensiile de stat și alte drepturi de asigurări sociale ale lucrătorilor din industria minieră respinsa
definitiv
23. 850/13.11.2006 L667/2006 Proiect de Lege privind acordarea unui sprijin financiar așezămintelor monahale românești de la Muntele Athos, Ierusalim și Ierihon respins
definitiv
24. 868/10.12.2007 L578/2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr. 146 din 1 aprilie 2002 privind regimul juridic al fundațiilor județene pentru tineret și a municipiului București la comisii
25. 890/17.12.2007 L603/2007 Proiect de Lege privind declararea lui Ilie Ilașcu, a lui Andrei Ivanțoc și a lui Tudor Petrov-Popa ca eroi martiri respins
definitiv
26.   BP199/03.04.2006 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii partidelor politice înregistrata

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 27 noiembrie 2021, 8:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro