Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Galerie foto
Activitate parlamentară
2020-prezent (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2016-2020 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2020-prezent > Camera Deputaților > Pavel Popescu Versiunea pentru printare

Pavel POPESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020
data încetarii mandatului: 11 octombrie 2023 - demisie - HCD nr.60/2023
înlocuit de: Mara Mareș

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în oct. 2023 Vicelider - până în feb. 2022

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (din feb. 2021) - Președinte (feb. - sep. 2022)
Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor

Grupuri parlamentare de lucru comune
Grupul de Rugăciune al Parlamentului României

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO - până în oct. 2023 supleant

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Norvegiei - până în oct. 2023 Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:59 (în 45 sedinte)
din care declaratii politice:2 (din care una depusă în scris)
Propuneri legislative initiate: 74, din care 33 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 38

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 25 mai 2024, 1:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro