Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2020-prezent (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
Legături:
titi.stoica@cdep.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2020-prezent > Camera Deputaților > Ciprian-Titi Stoica Versiunea pentru printare

Ciprian-Titi STOICA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.37 TIMIȘ
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020

Formatiunea politica:
AUR-Alianța pentru Unirea Românilor

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar AUR  Secretar - din apr. 2022
 - până în sep. 2023

Comisii permanente
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții (din apr. 2023) - Vicepreședinte (din mai 2023)
Comisia pentru regulament (din feb. 2021)
Comisia pentru afaceri europene (din apr. 2022)
Comisia pentru transporturi și infrastructură (apr. - iun. 2023)
Comisia pentru transporturi și infrastructură (feb. 2021 - apr. 2022)

Comisii permanente comune
Comisia permanentă a Camerei Deputaților și Senatului privind Statutul deputaților și al senatorilor, organizarea și funcționarea ședințelor comune ale Camerei Deputaților și Senatului

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a OSCE - din mai 2022
 - până în iun. 2023
 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Sudan  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Indonezia - din dec. 2022
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - din dec. 2022
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Bangladesh - din apr. 2023
 Grupul parlamentar de prietenie cu Irlanda 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Peru 
 Grup parlamentar de prietenie cu Elveția - din dec. 2022

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:188 (în 104 sedinte)
din care declaratii politice:3 (din care 2 depuse în scris)
Propuneri legislative initiate: 169, din care 4 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 27
Motiuni: 1

Biroul parlamentar:
    1. Timisoara, Str. Emanoil Ungureanu nr. 11, ap. 5, jud. Timis
    2. Jimbolia, Str. Republicii nr. 47, jud. Timis
    3. Lugoj, Str. 20 Decembrie 1989 nr. 18, jud. Timis

TIMIȘOARA: Str. General Eremia Grigorescu, nr. 1, ap. 4B

Program: Luni - Sâmbătă | 09-21; Duminică | 14-20

Consilier Mărcuț Patricia  – 0740.431.871 

 

GIROC: Str. Naturii, nr. 2

Program: Luni - Vineri | 09-16

Persoană de contact: Bogeanu Cristian – 0740.431.871 

 

LUGOJ: Str. Avram Iancu, nr. 1, ap. 4

Program: Luni | 11-13; Miercuri | 17-19

Persoană de contact: Zănoagă Marius – 0766.518.514 

 

JIMBOLIA: Str. Republicii, nr. 47

Program: Luni - Vineri | 10-16

Persoană de contact: Mane Alexandru – 0740.431.871 

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 21 mai 2024, 0:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro