Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-2020 (sen.)
2008-2012 (sen.)
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
2000-2004 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Cornel Popa Versiunea pentru printare

Cornel POPA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.5 BIHOR
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2008 - Chestor
 feb. - sep. 2008 
 sep. 2006 - feb. 2007  - din dec. 2006

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal  Vicelider - până în sep. 2005

Comisii permanente
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare - Secretar

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovenia - din apr. 2007

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:41 (în 35 sedinte)
din care declaratii politice:13 (din care 9 depuse în scris)
Propuneri legislative initiate: 23, din care 8 promulgate legi
Membru în:1 comisii de mediere
Întrebari si interpelari: 11

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 6 decembrie 2021, 15:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro