Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Marian Hoinaru > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Marian HOINARU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 41/01.02.2006 L655/2005 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.192/2001 privind resursele acvatice vii, pescuitul și acvacultura respinsa
definitiv
2. 66/25.02.2008 L725/2007 Propunere legislativă privind modificarea și completarea art.176 din Legea 571/2003 privind Codul fiscal respinsa
definitiv
3. 167/11.05.2005 L265/2005 Propunere legislativă pentru înființarea comunei Gura Ialomiței, județul Ialomița, prin reorganizarea comunei Mihail Kogălniceanu Lege 270/2005
4. 182/22.03.2006 L411/2006 Propunere legislativă pentru înființarea comunei Bărbulești, județul Ialomița, prin reorganizarea comunei Armășești Lege 257/2006
5. 217/10.04.2007 L1004/2006 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.96/1998 privind reglementarea regimului silvic și administrarea fondului forestier național, republicată, cu modificările și completările ulterioare respinsa
definitiv
6. 336/02.05.2007 L105/2007 Propunere legislativă privind înființarea Biroului Unic pentru depunerea formularelor privind obligațiile declarative ale persoanelor fizice autorizate, persoanelor juridice și ale altor entități care au calitatea de angajator respinsa
definitiv
7. 380/09.05.2007 L101/2007 Proiect de Lege pentru completarea art.4 alin.(2) din Legea nr.752/2001 privind organizarea și funcționarea Academiei Române, modificată prin Legea nr.564/2004 Lege 251/2007
8. 499/24.05.2006 L394/2006 Proiect de Lege pentru modificarea și completarea Legii îmbunătățirilor funciare nr.138/2004, cu modificările și completările ulterioare Lege 290/2006
9. 574/29.06.2006   Propunere legislativă privind modiifcarea Legii nr.84 din 24 iulie 1995, Legea învățământului retrasa
de catre initiator
10. 598/18.09.2007 L450/2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr. 571/2003 privind Codul fiscal respinsa
definitiv
11. 673/21.12.2005 L643/2005 Proiect de Lege pentru modificarea art.5 din Legea nr.82/1992 privind rezervele de stat respins
definitiv
12. 702/22.10.2007 L810/2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii învățământului nr.84/1995 Lege 2/2008
13. 777/25.10.2006 L1020/2006 Propunere legislativă pentru modificarea articolului 158 alin.(1) din Legea învățământului nr.84/1995, republicată respinsa
definitiv
14. 781/25.10.2006 L488/2006 Proiect de Lege privind intervențiile active în atmosferă Lege 173/2008
15. 867/10.12.2007 L747/2007 Propunere legislativă privind simplificarea modului de accesare a fondurilor comunitare destinate finanțării agriculturii și dezvoltării rurale respinsa
definitiv
16. BP642/12.10.2005 L124/2006 Propunere legislativă pentru completarea Legii arendării nr.16/1994 retrasa
de catre initiator
17. BP298/04.04.2006 B212/06.04.2006 Propunere legislativă privind organizarea și funcționarea Autorității Naționale pentru Turism retrasa
de catre initiator

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 30 noiembrie 2021, 22:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro