BORBÉLY László
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.28 MUREȘ
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:dec. 2004 - ian. 2005 - Chestor

Formatiunea politica:
UDMR-Uniunea Democrată Maghiară din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România 

Comisii permanente
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare (din feb. 2008)
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (feb. 2005 - feb. 2008)
Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați (până în feb. 2005)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Danemarcei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria