Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:39

Subiect vot: PL-x 802/2023 - Sectiunea I - titlul
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:321 86 58 34 - 16 14 20 35 29 20 - 6 3
- voturi pentru (DA):255 86 58 - - 16 14 7 35 29 2 - 6 2
- voturi împotrivă (NU):57 - - 34 - - - 4 - - 18 - - 1
- abțineri:8 - - - - - - 8 - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
4. Alda Adrian deputat PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta deputat - Abținere
6. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
7. Amet Varol deputat Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
13. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
15. Balan Ioan deputat PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
17. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
18. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
19. Barbu Costel deputat PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
22. Barna Ilie Dan deputat USR NU
23. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
24. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
25. Băltărețu Viorel deputat USR NU
26. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
27. Bende Sándor deputat UDMR DA
28. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
29. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
30. Bica Dănuț senator PNL DA
31. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
32. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
34. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
36. Bob Virgil Marius senator USR NU
37. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
38. Bodea Marius senator USR NU
39. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
40. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
42. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
43. Brătescu Liviu senator PNL DA
44. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
47. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
48. Bulai Iulian deputat USR NU
49. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
50. Burciu Cristina deputat PNL DA
51. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
52. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
53. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
54. Cambera Oana-Alexandra deputat - DA
55. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
56. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
58. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
59. Cernic Sebastian senator USR NU
60. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
61. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
62. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
63. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
64. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
65. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
66. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
67. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
68. Cîtea Vasile deputat PSD DA
69. Constantin Daniel deputat PNL DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
71. Crețu Gabriela senator PSD DA
72. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
73. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
74. Cristian Brian deputat USR NU
75. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
76. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
77. Csoma Botond deputat UDMR DA
78. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
79. Cupșa Ioan deputat PNL DA
80. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
81. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
82. Dehelean Silviu deputat USR NU
83. Deneș Ioan senator PSD DA
84. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
85. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
86. Dîncu Vasile senator PSD DA
87. Dogariu Eugen senator PSD DA
88. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
89. Dragu Anca Dana senator USR NU
90. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
91. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
92. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
93. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
94. Farago Petru deputat UDMR DA
95. Fădor Angelica deputat PNL DA
96. Fălcoi Nicu deputat USR NU
97. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
98. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
99. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
100. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
101. Firea Gabriela senator PSD DA
102. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
103. Floroiu Ionel deputat PSD DA
104. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
105. Furtună Mirela deputat PSD DA
106. Gál Károly deputat UDMR DA
107. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
109. Georgescu Laura senator PSD DA
110. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
111. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
113. Ghica Cristian senator USR NU
114. Giugea Nicolae deputat PNL DA
115. Giurgiu Adrian deputat USR NU
116. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
117. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
118. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
119. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
120. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
121. Guran Virgil senator PNL DA
122. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
123. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
124. Havârneanu Filip deputat USR NU
125. Hărătău Elena deputat PNL DA
126. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
127. Humelnicu Marius senator PSD DA
128. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
129. Huțu Alexandra deputat PSD DA
130. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
131. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
132. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
133. Ichim Cristian-Paul deputat - DA
134. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
135. Ilie Victor deputat USR NU
136. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
137. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
138. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
139. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
140. Iordache Ion senator PNL DA
141. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
142. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
143. Ivan Dan senator USR NU
144. Kiss János deputat PNL DA
145. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - Abținere
146. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
147. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
148. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
149. László Attila senator UDMR DA
150. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
151. Lazăr Teodor deputat USR NU
152. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
153. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
154. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
155. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
156. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
157. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
158. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
159. Mang Ioan deputat PSD DA
160. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
161. Mareș Mara deputat PNL DA
162. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
163. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
164. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
165. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
166. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
167. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
168. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
169. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
170. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
171. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
172. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
173. Mina Marian deputat PSD DA
174. Mircea Florin deputat PSD DA
175. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
176. Mirea Siminica senator PSD DA
177. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
178. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
179. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
180. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
181. Molnar Ervin deputat PNL DA
182. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
183. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
184. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
185. Munteanu Remus deputat PSD DA
186. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
187. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
188. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
189. Mutu Gabriel senator PSD DA
190. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
191. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
192. Nagy Vasile deputat - Abținere
193. Nassar Rodica deputat PSD DA
194. Nazare Alexandru senator PNL DA
195. Năcuță Sorin deputat PNL DA
196. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
197. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
198. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
199. Neagu Nicolae senator PNL DA
200. Neață Eugen deputat PSD DA
201. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
202. Niță Nicu deputat PSD DA
203. Novak Levente senator UDMR DA
204. Oprinoiu Aurel senator USR NU
205. Orban Ludovic deputat - Abținere
206. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
207. Paladi George-Adrian deputat PNL DA
208. Panait Radu deputat USR NU
209. Pandea Ciprian senator PNL DA
210. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
211. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
212. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
213. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
214. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
215. Plăiașu Gabriel deputat - -
216. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
217. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
218. Popa Maricel senator PSD DA
219. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
220. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
221. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
222. Popescu Ion-Dragoș senator - DA
223. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
224. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
225. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
226. Postică Andrei senator USR DA
227. Poteraș Cosmin-Marian senator - DA
228. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
229. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
230. Prunean Alin-Costel deputat - DA
231. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
232. Puiu Ovidiu senator PSD DA
233. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
234. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
235. Răducanu Sebastian senator PSD DA
236. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
237. Rizea Cristina Camelia deputat - DA
238. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
239. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
240. Roman Nicolae deputat - Abținere
241. Roșca Mircea deputat PNL DA
242. Rotaru Ion senator PSD DA
243. Rujan Dumitru deputat PNL DA
244. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - Abținere
245. Salan Viorel deputat PSD DA
246. Sandu Viorica deputat PSD DA
247. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
248. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
249. Scarlat George senator PNL DA
250. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
251. Seres Dénes deputat UDMR DA
252. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
253. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
254. Solomon Adrian deputat PSD DA
255. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
256. Stan Ioan senator PSD DA
257. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
258. Stancu Paul deputat PSD DA
259. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
260. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
261. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
262. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
263. Stoian Maria deputat PNL DA
264. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
265. Stoica Diana deputat USR NU
266. Stoica Elena deputat PSD DA
267. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
268. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
269. Stroe Felix senator PSD DA
270. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
271. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
272. Szabó Ödön deputat UDMR DA
273. Șandru Cosmin deputat PNL DA
274. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
275. Șișcu George deputat PNL DA
276. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
277. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
278. Șoptică Costel deputat PNL DA
279. Șovăială Constantin deputat - Abținere
280. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
281. Tănase Antonel deputat - NU
282. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
283. Tătaru Nelu deputat PNL DA
284. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - DA
285. Terente Eugen deputat USR NU
286. Thellmann Christine deputat PNL DA
287. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
288. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
289. Toda Daniel-Liviu deputat - Abținere
290. Toma Ilie deputat PSD DA
291. Toma Vasilică deputat PSD DA
292. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
293. Trăilă Cristina deputat PNL DA
294. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
295. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
296. Tudorache Daniel deputat PSD DA
297. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
298. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - DA
299. Turos Lóránd senator UDMR DA
300. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
301. Țachianu Marian deputat PSD DA
302. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
303. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
304. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
305. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
306. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
307. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
308. Veștea Mihail senator PNL DA
309. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
310. Vicol Costel senator USR NU
311. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
312. Vîlceanu Dan deputat - NU
313. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
314. Vlașin Sorin senator PSD DA
315. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
316. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
317. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
318. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
319. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
320. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
321. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 aprilie 2024, 6:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro