Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:41

Subiect vot: PL-x 802/2023 - Art. 10 - forma comisiei
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:333 89 61 33 - 17 16 21 36 30 21 - 6 3
- voturi pentru (DA):259 89 61 - - 16 16 2 36 30 3 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):71 - - 32 - - - 18 - - 18 - - 3
- abțineri:3 - - 1 - 1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - DA
7. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
8. Amet Varol deputat Minoritati DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
15. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
17. Balan Ioan deputat PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
19. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
20. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
21. Barbu Costel deputat PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
24. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
25. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
26. Băltărețu Viorel deputat USR NU
27. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
28. Bende Sándor deputat UDMR DA
29. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad deputat - NU
31. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
32. Bica Dănuț senator PNL DA
33. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
34. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
36. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
38. Bob Virgil Marius senator USR NU
39. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
40. Bodea Marius senator USR DA
41. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
43. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
44. Brătescu Liviu senator PNL DA
45. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
46. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
48. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
49. Bulai Iulian deputat USR NU
50. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
51. Burciu Cristina deputat PNL DA
52. Buzoianu Diana-Anda deputat USR Abținere
53. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
54. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
55. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
56. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
58. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
59. Cernic Sebastian senator USR NU
60. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
61. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
62. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
63. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
64. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
65. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
66. Ciubuc Ciprian deputat - NU
67. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
68. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
69. Cîtea Vasile deputat PSD DA
70. Constantin Daniel deputat PNL DA
71. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
73. Crețu Gabriela senator PSD DA
74. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
75. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
76. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
77. Cristian Brian deputat USR NU
78. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
79. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
80. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
81. Csép Éva-Andrea deputat UDMR Abținere
82. Csoma Botond deputat UDMR DA
83. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
84. Cupșa Ioan deputat PNL DA
85. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
86. Dancă Ionel deputat - NU
87. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
88. Dehelean Silviu deputat USR NU
89. Deneș Ioan senator PSD DA
90. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
91. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
92. Dîncu Vasile senator PSD DA
93. Dogariu Eugen senator PSD DA
94. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
95. Dragu Anca Dana senator USR NU
96. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
97. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
98. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
99. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
100. Farago Petru deputat UDMR DA
101. Fădor Angelica deputat PNL DA
102. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
103. Fălcoi Nicu deputat USR NU
104. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
105. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
106. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
107. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
108. Firea Gabriela senator PSD DA
109. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
110. Floroiu Ionel deputat PSD DA
111. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
112. Furtună Mirela deputat PSD DA
113. Gál Károly deputat UDMR DA
114. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
116. Georgescu Laura senator PSD DA
117. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
118. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
119. Ghica Cristian senator USR NU
120. Giugea Nicolae deputat PNL DA
121. Giurgiu Adrian deputat USR NU
122. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
123. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
124. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
125. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
126. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
127. Guran Virgil senator PNL DA
128. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
129. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
130. Havârneanu Filip deputat USR NU
131. Hărătău Elena deputat PNL DA
132. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
133. Humelnicu Marius senator PSD DA
134. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
135. Huțu Alexandra deputat PSD DA
136. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
137. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
138. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
139. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
140. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
141. Ilie Victor deputat USR NU
142. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
143. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
144. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
145. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
146. Iordache Ion senator PNL DA
147. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
148. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
149. Ivan Dan senator USR NU
150. Kelemen Attila deputat UDMR DA
151. Kiss János deputat PNL DA
152. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
153. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
154. Könczei Csaba deputat UDMR DA
155. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
156. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
157. László Attila senator UDMR DA
158. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
159. Lazăr Teodor deputat USR NU
160. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
161. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
162. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
163. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
164. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
165. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
166. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
167. Mang Ioan deputat PSD DA
168. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
169. Mareș Mara deputat PNL DA
170. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
171. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
172. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
173. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
174. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
175. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
176. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
177. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
178. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
179. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
180. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
181. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
182. Mina Marian deputat PSD DA
183. Mircea Florin deputat PSD DA
184. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
185. Mirea Siminica senator PSD DA
186. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
187. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
188. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
189. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
190. Molnar Ervin deputat PNL DA
191. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
192. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
193. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
194. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
195. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
196. Munteanu Remus deputat PSD DA
197. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
198. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
199. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
200. Mutu Gabriel senator PSD DA
201. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
202. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
203. Nassar Rodica deputat PSD DA
204. Nazare Alexandru senator PNL DA
205. Năcuță Sorin deputat PNL DA
206. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
207. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
208. Neagu Nicolae senator PNL DA
209. Neață Eugen deputat PSD DA
210. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
211. Niță Nicu deputat PSD DA
212. Novak Levente senator UDMR DA
213. Oprinoiu Aurel senator USR NU
214. Orban Ludovic deputat - NU
215. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
216. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
217. Paladi George-Adrian deputat PNL DA
218. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
219. Panait Radu deputat USR NU
220. Pandea Ciprian senator PNL DA
221. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
222. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
223. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
224. Pălărie Ștefan senator USR NU
225. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
226. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
227. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
228. Plăiașu Gabriel deputat - NU
229. Polak Tudor deputat PNL DA
230. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
231. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
232. Popa Alexandru deputat PNL DA
233. Popa Maricel senator PSD DA
234. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
235. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
236. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
237. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
238. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
239. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
240. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
241. Postică Andrei senator USR DA
242. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
243. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
244. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
245. Prunean Alin-Costel deputat - NU
246. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
247. Puiu Ovidiu senator PSD DA
248. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
249. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
250. Răducanu Sebastian senator PSD DA
251. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
252. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
253. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
254. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
255. Roman Nicolae deputat - Abținere
256. Roșca Mircea deputat PNL DA
257. Rotaru Ion senator PSD DA
258. Rujan Dumitru deputat PNL DA
259. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
260. Salan Viorel deputat PSD DA
261. Sandu Viorica deputat PSD DA
262. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
263. Scarlat George senator PNL DA
264. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
265. Seres Dénes deputat UDMR DA
266. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
267. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
268. Solomon Adrian deputat PSD DA
269. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
270. Stan Ioan senator PSD DA
271. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
272. Stancu Paul deputat PSD DA
273. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
274. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
275. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
276. Stoian Maria deputat PNL DA
277. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
278. Stoica Diana deputat USR NU
279. Stoica Elena deputat PSD DA
280. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
281. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
282. Stroe Felix senator PSD DA
283. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
284. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
285. Șandru Cosmin deputat PNL DA
286. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
287. Șișcu George deputat PNL DA
288. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
289. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
290. Șoptică Costel deputat PNL DA
291. Șovăială Constantin deputat - NU
292. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
293. Tănase Antonel deputat - NU
294. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
295. Tătaru Nelu deputat PNL DA
296. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
297. Terente Eugen deputat USR NU
298. Thellmann Christine deputat PNL DA
299. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
300. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
301. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
302. Toma Ilie deputat PSD DA
303. Toma Vasilică deputat PSD DA
304. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
305. Trăilă Cristina deputat PNL DA
306. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
307. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
308. Trufin Lucian senator PSD DA
309. Tudorache Daniel deputat PSD DA
310. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
311. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
312. Turos Lóránd senator UDMR DA
313. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
314. Țachianu Marian deputat PSD DA
315. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
316. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
317. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
318. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
319. Veștea Mihail senator PNL DA
320. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
321. Vicol Costel senator USR NU
322. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
323. Vîlceanu Dan deputat - NU
324. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
325. Vlașin Sorin senator PSD DA
326. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
327. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
328. Wiener Adrian deputat USR NU
329. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
330. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
331. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
332. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
333. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 16 aprilie 2024, 4:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro