Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:42

Subiect vot: PL-x 802/2023 - Sectiunea a 2-a - titlul
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:329 88 59 34 - 19 16 18 36 30 20 - 6 3
- voturi pentru (DA):264 88 59 - - 19 16 6 36 30 2 - 6 2
- voturi împotrivă (NU):61 - - 34 - - - 8 - - 18 - - 1
- abțineri:3 - - - - - - 3 - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - Abținere
7. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
8. Amet Varol deputat Minoritati DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
15. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
17. Balan Ioan deputat PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
19. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
20. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
21. Barbu Costel deputat PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
24. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
25. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
26. Băltărețu Viorel deputat USR NU
27. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
28. Bende Sándor deputat UDMR DA
29. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
30. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
31. Bica Dănuț senator PNL DA
32. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
33. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
35. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
36. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
37. Bob Virgil Marius senator USR NU
38. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
39. Bodea Marius senator USR NU
40. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
41. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
42. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
43. Brătescu Liviu senator PNL DA
44. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
47. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
48. Bulai Iulian deputat USR NU
49. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
50. Burciu Cristina deputat PNL DA
51. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
52. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
53. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
54. Cambera Oana-Alexandra deputat - DA
55. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
56. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
58. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
59. Cernic Sebastian senator USR NU
60. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
61. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
62. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
63. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
64. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
65. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
66. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
67. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
68. Cîtea Vasile deputat PSD DA
69. Constantin Daniel deputat PNL DA
70. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
72. Crețu Gabriela senator PSD DA
73. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
74. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
75. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
76. Cristian Brian deputat USR NU
77. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
78. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
79. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
80. Csoma Botond deputat UDMR DA
81. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
82. Cupșa Ioan deputat PNL DA
83. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
84. Dancă Ionel deputat - -
85. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
86. Dehelean Silviu deputat USR NU
87. Deneș Ioan senator PSD DA
88. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
89. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
90. Dîncu Vasile senator PSD DA
91. Dogariu Eugen senator PSD DA
92. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
93. Dragu Anca Dana senator USR NU
94. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
95. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
96. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
97. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
98. Farago Petru deputat UDMR DA
99. Fădor Angelica deputat PNL DA
100. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
101. Fălcoi Nicu deputat USR NU
102. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
103. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
104. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
105. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
106. Firea Gabriela senator PSD DA
107. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
108. Floroiu Ionel deputat PSD DA
109. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
110. Furtună Mirela deputat PSD DA
111. Gál Károly deputat UDMR DA
112. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
114. Genoiu Mihail senator PSD DA
115. Georgescu Laura senator PSD DA
116. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
117. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
119. Ghica Cristian senator USR NU
120. Giugea Nicolae deputat PNL DA
121. Giurgiu Adrian deputat USR NU
122. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
123. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
124. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
125. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
126. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
127. Guran Virgil senator PNL DA
128. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
129. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
130. Havârneanu Filip deputat USR NU
131. Hărătău Elena deputat PNL DA
132. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
133. Humelnicu Marius senator PSD DA
134. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
135. Huțu Alexandra deputat PSD DA
136. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
137. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
138. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
139. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
140. Ilie Victor deputat USR NU
141. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
142. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
143. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
144. Iordache Ion senator PNL DA
145. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
146. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
147. Ivan Dan senator USR NU
148. Kelemen Attila deputat UDMR DA
149. Kiss János deputat PNL DA
150. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
151. Könczei Csaba deputat UDMR DA
152. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
153. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
154. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
155. László Attila senator UDMR DA
156. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
157. Lazăr Teodor deputat USR NU
158. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
159. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
160. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
161. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
162. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
163. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
164. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
165. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
166. Mang Ioan deputat PSD DA
167. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
168. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
169. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
170. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
171. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
172. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
173. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
174. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
175. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
176. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
177. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
178. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
179. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
180. Mina Marian deputat PSD DA
181. Mircea Florin deputat PSD DA
182. Mirea Siminica senator PSD DA
183. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
184. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
185. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
186. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
187. Molnar Ervin deputat PNL DA
188. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
189. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
190. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
191. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
192. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
193. Munteanu Remus deputat PSD DA
194. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
195. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
196. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
197. Mutu Gabriel senator PSD DA
198. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
199. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
200. Nassar Rodica deputat PSD DA
201. Nazare Alexandru senator PNL DA
202. Năcuță Sorin deputat PNL DA
203. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
204. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
205. Neagu Nicolae senator PNL DA
206. Neață Eugen deputat PSD DA
207. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
208. Niță Nicu deputat PSD DA
209. Novak Levente senator UDMR DA
210. Oprinoiu Aurel senator USR NU
211. Orban Ludovic deputat - NU
212. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
213. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
214. Paladi George-Adrian deputat PNL DA
215. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
216. Panait Radu deputat USR NU
217. Pandea Ciprian senator PNL DA
218. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
219. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
220. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
221. Pălărie Ștefan senator USR NU
222. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
223. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
224. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
225. Plăiașu Gabriel deputat - NU
226. Polak Tudor deputat PNL DA
227. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
228. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
229. Popa Alexandru deputat PNL DA
230. Popa Maricel senator PSD DA
231. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
232. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
233. Popescu Ion-Dragoș senator - DA
234. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
235. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
236. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
237. Postică Andrei senator USR DA
238. Poteraș Cosmin-Marian senator - DA
239. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
240. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
241. Prunean Alin-Costel deputat - DA
242. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
243. Puiu Ovidiu senator PSD DA
244. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
245. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
246. Răducanu Sebastian senator PSD DA
247. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
248. Rizea Cristina Camelia deputat - DA
249. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
250. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
251. Roman Nicolae deputat - Abținere
252. Roșca Mircea deputat PNL DA
253. Rotaru Ion senator PSD DA
254. Rujan Dumitru deputat PNL DA
255. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
256. Salan Viorel deputat PSD DA
257. Sandu Viorica deputat PSD DA
258. Scarlat George senator PNL DA
259. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
260. Seres Dénes deputat UDMR DA
261. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
262. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
263. Solomon Adrian deputat PSD DA
264. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
265. Stan Ioan senator PSD DA
266. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
267. Stancu Paul deputat PSD DA
268. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
269. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
270. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
271. Stoian Maria deputat PNL DA
272. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
273. Stoica Diana deputat USR NU
274. Stoica Elena deputat PSD DA
275. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
276. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
277. Stroe Felix senator PSD DA
278. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
279. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
280. Szabó Ödön deputat UDMR DA
281. Șandru Cosmin deputat PNL DA
282. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
283. Șișcu George deputat PNL DA
284. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
285. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
286. Șoptică Costel deputat PNL DA
287. Șovăială Constantin deputat - NU
288. Tănase Antonel deputat - NU
289. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
290. Tătaru Nelu deputat PNL DA
291. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - DA
292. Terente Eugen deputat USR NU
293. Thellmann Christine deputat PNL DA
294. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
295. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
296. Toda Daniel-Liviu deputat - Abținere
297. Toma Ilie deputat PSD DA
298. Toma Vasilică deputat PSD DA
299. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
300. Trăilă Cristina deputat PNL DA
301. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
302. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
303. Tudorache Daniel deputat PSD DA
304. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
305. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - DA
306. Turos Lóránd senator UDMR DA
307. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
308. Țachianu Marian deputat PSD DA
309. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
310. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
311. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
312. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
313. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
314. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
315. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
316. Veștea Mihail senator PNL DA
317. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
318. Vicol Costel senator USR NU
319. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
320. Vîlceanu Dan deputat - NU
321. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
322. Vlașin Sorin senator PSD DA
323. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
324. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
325. Wiener Adrian deputat USR NU
326. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
327. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
328. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
329. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 16 aprilie 2024, 3:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro