Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:44

Subiect vot: PL-x 802/2023 - Anexa 2/03
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:340 90 63 37 - 17 17 22 36 28 21 - 6 3
- voturi pentru (DA):259 90 63 - - 16 17 1 36 28 2 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):79 - - 37 - - - 20 - - 19 - - 3
- abțineri:2 - - - - 1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
7. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
8. Amet Varol deputat Minoritati DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
15. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
17. Balan Ioan deputat PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
19. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
20. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
21. Barbu Costel deputat PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
24. Barna Ilie Dan deputat USR NU
25. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
26. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
27. Băltărețu Viorel deputat USR NU
28. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
29. Bende Sándor deputat UDMR DA
30. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad deputat - NU
32. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
33. Bica Dănuț senator PNL DA
34. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
35. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
37. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
39. Bob Virgil Marius senator USR NU
40. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
41. Bodea Marius senator USR NU
42. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
43. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
44. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
45. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
46. Brătescu Liviu senator PNL DA
47. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
48. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
49. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
50. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
51. Bulai Iulian deputat USR NU
52. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
53. Burciu Cristina deputat PNL DA
54. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
55. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
56. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
57. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
58. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
59. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
60. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
61. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
62. Cernic Sebastian senator USR NU
63. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
64. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
65. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
66. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
67. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
68. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
69. Ciubuc Ciprian deputat - NU
70. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
71. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
72. Cîtea Vasile deputat PSD DA
73. Constantin Daniel deputat PNL DA
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
75. Crețu Gabriela senator PSD DA
76. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
77. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
78. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
79. Cristian Brian deputat USR NU
80. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
81. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
82. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
83. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
84. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
85. Cupșa Ioan deputat PNL DA
86. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
87. Dancă Ionel deputat - NU
88. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
89. Dehelean Silviu deputat USR NU
90. Deneș Ioan senator PSD DA
91. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
92. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
93. Dîncu Vasile senator PSD DA
94. Dogariu Eugen senator PSD DA
95. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
96. Dragu Anca Dana senator USR NU
97. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
98. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
99. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
100. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
101. Farago Petru deputat UDMR DA
102. Fădor Angelica deputat PNL DA
103. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
104. Fălcoi Nicu deputat USR NU
105. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
106. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
107. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
108. Firea Gabriela senator PSD DA
109. Firu Stela senator PNL DA
110. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
111. Floroiu Ionel deputat PSD DA
112. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
113. Furtună Mirela deputat PSD DA
114. Gál Károly deputat UDMR DA
115. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
117. Genoiu Mihail senator PSD DA
118. Georgescu Laura senator PSD DA
119. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
120. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
121. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
122. Ghica Cristian senator USR NU
123. Giugea Nicolae deputat PNL DA
124. Giurgiu Adrian deputat USR NU
125. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
126. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
127. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
128. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
129. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
130. Guran Virgil senator PNL DA
131. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
132. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
133. Havârneanu Filip deputat USR NU
134. Hărătău Elena deputat PNL DA
135. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
136. Humelnicu Marius senator PSD DA
137. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
138. Huțu Alexandra deputat PSD DA
139. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
140. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
141. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
142. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
143. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
144. Ilie Victor deputat USR NU
145. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
146. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
147. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
148. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
149. Iordache Ion senator PNL DA
150. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
151. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
152. Ivan Dan senator USR NU
153. Kelemen Attila deputat UDMR DA
154. Kiss János deputat PNL DA
155. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
156. Könczei Csaba deputat UDMR DA
157. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
158. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
159. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
160. László Attila senator UDMR DA
161. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
162. Lazăr Teodor deputat USR NU
163. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
164. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
165. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
166. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
167. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
168. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
169. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
170. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
171. Mang Ioan deputat PSD DA
172. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
173. Mareș Mara deputat PNL DA
174. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
175. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
176. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
177. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
178. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
179. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
180. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
181. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
182. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
183. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
184. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
185. Mina Marian deputat PSD DA
186. Mircea Florin deputat PSD DA
187. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
188. Mirea Siminica senator PSD DA
189. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
190. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
191. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
192. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
193. Molnar Ervin deputat PNL DA
194. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
195. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
196. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
197. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
198. Munteanu Remus deputat PSD DA
199. Murariu Oana deputat USR NU
200. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
201. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
202. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
203. Mutu Gabriel senator PSD DA
204. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
205. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
206. Nassar Rodica deputat PSD DA
207. Nazare Alexandru senator PNL DA
208. Năcuță Sorin deputat PNL DA
209. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
210. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
211. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
212. Neagu Nicolae senator PNL DA
213. Neață Eugen deputat PSD DA
214. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
215. Niță Nicu deputat PSD DA
216. Novak Levente senator UDMR DA
217. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
218. Oprinoiu Aurel senator USR NU
219. Orban Ludovic deputat - NU
220. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
221. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
222. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
223. Paladi George-Adrian deputat PNL DA
224. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
225. Panait Radu deputat USR NU
226. Pandea Ciprian senator PNL DA
227. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
228. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
229. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
230. Pălărie Ștefan senator USR NU
231. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
232. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
233. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
234. Plăiașu Gabriel deputat - NU
235. Polak Tudor deputat PNL DA
236. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
237. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
238. Popa Alexandru deputat PNL DA
239. Popa Maricel senator PSD DA
240. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
241. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
242. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
243. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
244. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
245. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
246. Postică Andrei senator USR DA
247. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
248. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
249. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
250. Prunean Alin-Costel deputat - NU
251. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
252. Puiu Ovidiu senator PSD DA
253. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
254. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
255. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
256. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
257. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
258. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
259. Roman Nicolae deputat - Abținere
260. Roșca Mircea deputat PNL DA
261. Rotaru Ion senator PSD DA
262. Rujan Dumitru deputat PNL DA
263. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
264. Salan Viorel deputat PSD DA
265. Sandu Viorica deputat PSD DA
266. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
267. Scarlat George senator PNL DA
268. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
269. Seres Dénes deputat UDMR DA
270. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
271. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
272. Solomon Adrian deputat PSD DA
273. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
274. Stan Ioan senator PSD DA
275. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
276. Stancu Paul deputat PSD DA
277. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
278. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
279. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
280. Stoian Maria deputat PNL DA
281. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
282. Stoica Diana deputat USR NU
283. Stoica Elena deputat PSD DA
284. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
285. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
286. Stroe Felix senator PSD DA
287. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
288. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
289. Szabó Ödön deputat UDMR Abținere
290. Șandru Cosmin deputat PNL DA
291. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
292. Șișcu George deputat PNL DA
293. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
294. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
295. Șoptică Costel deputat PNL DA
296. Șovăială Constantin deputat - NU
297. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
298. Tănase Antonel deputat - NU
299. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
300. Tătaru Nelu deputat PNL DA
301. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
302. Terente Eugen deputat USR NU
303. Thellmann Christine deputat PNL DA
304. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
305. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
306. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
307. Toma Ilie deputat PSD DA
308. Toma Vasilică deputat PSD DA
309. Trăilă Cristina deputat PNL DA
310. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
311. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
312. Trufin Lucian senator PSD DA
313. Tudorache Daniel deputat PSD DA
314. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
315. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
316. Turos Lóránd senator UDMR DA
317. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
318. Țachianu Marian deputat PSD DA
319. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
320. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
321. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
322. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
323. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
324. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
325. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
326. Veștea Mihail senator PNL DA
327. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
328. Vicol Costel senator USR NU
329. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
330. Vîlceanu Dan deputat - NU
331. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
332. Vlașin Sorin senator PSD DA
333. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
334. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
335. Wiener Adrian deputat USR NU
336. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
337. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
338. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
339. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
340. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 aprilie 2024, 5:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro