Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:28

Subiect vot: PL-x 801/2023 - Anexa 2 Sinteza
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:331 86 64 35 - 17 15 22 37 28 19 - 6 2
- voturi pentru (DA):256 86 64 - - 17 15 1 37 28 2 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):74 - - 35 - - - 20 - - 17 - - 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
4. Alda Adrian deputat PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
6. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
7. Amet Varol deputat Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
13. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
15. Balan Ioan deputat PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
17. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
18. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
20. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
21. Barna Ilie Dan deputat USR NU
22. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
23. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
24. Băltărețu Viorel deputat USR NU
25. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
26. Bende Sándor deputat UDMR DA
27. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
28. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
29. Bica Dănuț senator PNL DA
30. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
31. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
33. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
35. Bob Virgil Marius senator USR NU
36. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
37. Bodea Marius senator USR NU
38. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
39. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
40. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
42. Brătescu Liviu senator PNL DA
43. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
45. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
46. Bulai Iulian deputat USR NU
47. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
48. Burciu Cristina deputat PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
50. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
51. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
53. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
54. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
57. Cernic Sebastian senator USR NU
58. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
59. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
60. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
61. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
62. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
63. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
64. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
65. Cîtea Vasile deputat PSD DA
66. Constantin Daniel deputat PNL DA
67. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
69. Crețu Gabriela senator PSD DA
70. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
71. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
72. Cristian Brian deputat USR NU
73. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
74. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
75. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
76. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
77. Csoma Botond deputat UDMR DA
78. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
79. Cupșa Ioan deputat PNL DA
80. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
81. Dancă Ionel deputat - NU
82. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
83. Dehelean Silviu deputat USR NU
84. Deneș Ioan senator PSD DA
85. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
86. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
87. Dîncu Vasile senator PSD DA
88. Dogariu Eugen senator PSD DA
89. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
90. Dragu Anca Dana senator USR NU
91. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
92. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
93. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
94. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
95. Farago Petru deputat UDMR DA
96. Fădor Angelica deputat PNL DA
97. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
98. Fălcoi Nicu deputat USR NU
99. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
100. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
101. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
102. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
103. Firea Gabriela senator PSD DA
104. Firu Stela senator PNL DA
105. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
106. Floroiu Ionel deputat PSD DA
107. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
108. Furtună Mirela deputat PSD DA
109. Gál Károly deputat UDMR DA
110. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
112. Genoiu Mihail senator PSD DA
113. Georgescu Laura senator PSD DA
114. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
115. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
117. Ghica Cristian senator USR NU
118. Giugea Nicolae deputat PNL DA
119. Giurgiu Adrian deputat USR NU
120. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
121. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
122. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
123. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
124. Gudu Michael deputat PNL DA
125. Guran Virgil senator PNL DA
126. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
127. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
128. Hatos Adrian senator PNL DA
129. Havârneanu Filip deputat USR NU
130. Hărătău Elena deputat PNL DA
131. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
132. Humelnicu Marius senator PSD DA
133. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
134. Huțu Alexandra deputat PSD DA
135. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
136. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
137. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
138. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
139. Ilie Victor deputat USR NU
140. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
141. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
142. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
143. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
144. Iordache Ion senator PNL DA
145. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
146. Kelemen Attila deputat UDMR DA
147. Kiss János deputat PNL DA
148. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
149. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
150. Könczei Csaba deputat UDMR DA
151. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
152. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
153. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
154. László Attila senator UDMR DA
155. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
156. Lazăr Teodor deputat USR NU
157. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
158. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
159. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
160. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
161. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
162. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
163. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
164. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
165. Mang Ioan deputat PSD DA
166. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
167. Manta Claudiu deputat PSD DA
168. Mareș Mara deputat PNL DA
169. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
170. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
171. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
172. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
173. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
174. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
175. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
176. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
177. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
178. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
179. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
180. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
181. Mircea Florin deputat PSD DA
182. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
183. Mirea Siminica senator PSD DA
184. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
185. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
186. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
187. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
188. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
189. Molnar Ervin deputat PNL DA
190. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
191. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
192. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
193. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
194. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
195. Munteanu Remus deputat PSD DA
196. Murariu Oana deputat USR NU
197. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
198. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
199. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
200. Mutu Gabriel senator PSD DA
201. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
202. Nagy Vasile deputat - NU
203. Nassar Rodica deputat PSD DA
204. Năcuță Sorin deputat PNL DA
205. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
206. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
207. Neagu Nicolae senator PNL DA
208. Neață Eugen deputat PSD DA
209. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
210. Niță Nicu deputat PSD DA
211. Novak Levente senator UDMR DA
212. Oprinoiu Aurel senator USR NU
213. Orban Ludovic deputat - NU
214. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
215. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
216. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
217. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
218. Panait Radu deputat USR NU
219. Pandea Ciprian senator PNL DA
220. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
221. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
222. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
223. Pălărie Ștefan senator USR NU
224. Pecingină Gheorghe deputat - NU
225. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
226. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
227. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
228. Plăiașu Gabriel deputat - NU
229. Polak Tudor deputat PNL DA
230. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
231. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
232. Popa Alexandru deputat PNL DA
233. Popa Maricel senator PSD DA
234. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
235. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
236. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
237. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
238. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
239. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
240. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
241. Postică Andrei senator USR DA
242. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
243. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
244. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
245. Prunean Alin-Costel deputat - NU
246. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
247. Puiu Ovidiu senator PSD DA
248. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
249. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
250. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
251. Răducanu Sebastian senator PSD DA
252. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
253. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
254. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
255. Roman Nicolae deputat - Abținere
256. Roșca Mircea deputat PNL DA
257. Rotaru Ion senator PSD DA
258. Rujan Dumitru deputat PNL DA
259. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
260. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
261. Salan Viorel deputat PSD DA
262. Sandu Viorica deputat PSD DA
263. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
264. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
265. Scarlat George senator PNL DA
266. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
267. Seres Dénes deputat UDMR DA
268. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
269. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
270. Solomon Adrian deputat PSD DA
271. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
272. Stan Ioan senator PSD DA
273. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
274. Stancu Paul deputat PSD DA
275. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
276. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
277. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
278. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
279. Stoica Diana deputat USR NU
280. Stoica Elena deputat PSD DA
281. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
282. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
283. Stroe Felix senator PSD DA
284. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
285. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
286. Șandru Cosmin deputat PNL DA
287. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
288. Șișcu George deputat PNL DA
289. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
290. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
291. Șoptică Costel deputat PNL DA
292. Șovăială Constantin deputat - NU
293. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
294. Tănase Antonel deputat - NU
295. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
296. Tătaru Nelu deputat PNL DA
297. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
298. Terente Eugen deputat USR NU
299. Thellmann Christine deputat PNL DA
300. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
301. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
302. Toma Ilie deputat PSD DA
303. Toma Vasilică deputat PSD DA
304. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
305. Trăilă Cristina deputat PNL DA
306. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
307. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
308. Tudorache Daniel deputat PSD DA
309. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
310. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
311. Turos Lóránd senator UDMR DA
312. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
313. Țachianu Marian deputat PSD DA
314. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
315. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
316. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
317. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
318. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
319. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
320. Veștea Mihail senator PNL DA
321. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
322. Vicol Costel senator USR NU
323. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
324. Vlașin Sorin senator PSD DA
325. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
326. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
327. Weber Mihai deputat PSD DA
328. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
329. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
330. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
331. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 aprilie 2024, 6:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro