Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:18

Subiect vot: PL-x 801/2023 - Anexa 4
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:316 84 62 33 - 16 14 22 36 26 16 - 5 2
- voturi pentru (DA):244 83 62 - - 16 14 1 36 25 2 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):69 - - 33 - - - 20 - - 14 - - 2
- abțineri:3 1 - - - - - 1 - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Alda Adrian deputat PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
5. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
6. Amet Varol deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
12. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
14. Balan Ioan deputat PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
16. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
17. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
18. Barbu Costel deputat PNL DA
19. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
20. Barna Ilie Dan deputat USR NU
21. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
22. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
23. Băltărețu Viorel deputat USR NU
24. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
25. Bende Sándor deputat UDMR DA
26. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
27. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
28. Bica Dănuț senator PNL DA
29. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
30. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
32. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
34. Bob Virgil Marius senator USR NU
35. Bodea Marius senator USR NU
36. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
37. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
38. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
40. Brătescu Liviu senator PNL DA
41. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
44. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
45. Bulai Iulian deputat USR NU
46. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
47. Burciu Cristina deputat PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
49. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
50. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
52. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
53. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
56. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
57. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
58. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
59. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
60. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
62. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
63. Cîtea Vasile deputat PSD DA
64. Constantin Daniel deputat PNL DA
65. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
67. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
68. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
69. Cristian Brian deputat USR NU
70. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
71. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
72. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
73. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
74. Csoma Botond deputat UDMR DA
75. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
76. Cupșa Ioan deputat PNL DA
77. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
78. Dancă Ionel deputat - NU
79. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
80. Dehelean Silviu deputat USR NU
81. Deneș Ioan senator PSD DA
82. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
83. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
84. Dogariu Eugen senator PSD DA
85. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
86. Dragu Anca Dana senator USR NU
87. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD Abținere
88. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
89. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
90. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
91. Farago Petru deputat UDMR DA
92. Fădor Angelica deputat PNL DA
93. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
94. Fălcoi Nicu deputat USR NU
95. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
96. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
97. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
98. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
99. Firea Gabriela senator PSD DA
100. Firu Stela senator PNL DA
101. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
102. Floroiu Ionel deputat PSD DA
103. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
104. Furtună Mirela deputat PSD DA
105. Gál Károly deputat UDMR DA
106. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
108. Genoiu Mihail senator PSD DA
109. Georgescu Laura senator PSD DA
110. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
111. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
113. Ghica Cristian senator USR NU
114. Giugea Nicolae deputat PNL DA
115. Giurgiu Adrian deputat USR NU
116. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
117. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
118. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
119. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
120. Gudu Michael deputat PNL DA
121. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
122. Hatos Adrian senator PNL DA
123. Havârneanu Filip deputat USR NU
124. Hărătău Elena deputat PNL DA
125. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
126. Humelnicu Marius senator PSD DA
127. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
128. Huțu Alexandra deputat PSD DA
129. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
130. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
131. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
132. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
133. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
134. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
135. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL Abținere
136. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
137. Iordache Ion senator PNL DA
138. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
139. Kelemen Attila deputat UDMR DA
140. Kiss János deputat PNL DA
141. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
142. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
143. Könczei Csaba deputat UDMR DA
144. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
145. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
146. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
147. László Attila senator UDMR DA
148. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
149. Lazăr Teodor deputat USR NU
150. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
151. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
152. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
153. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
154. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
155. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
156. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
157. Mang Ioan deputat PSD DA
158. Manta Claudiu deputat PSD DA
159. Mareș Mara deputat PNL DA
160. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
161. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
162. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
163. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
164. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
165. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
166. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
167. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
168. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
169. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
170. Mina Marian deputat PSD DA
171. Mircea Florin deputat PSD DA
172. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
173. Mirea Siminica senator PSD DA
174. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
175. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
176. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
177. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
178. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
179. Molnar Ervin deputat PNL DA
180. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
181. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
182. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
183. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
184. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
185. Munteanu Remus deputat PSD DA
186. Murariu Oana deputat USR NU
187. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
188. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
189. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
190. Mutu Gabriel senator PSD DA
191. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
192. Nagy Vasile deputat - NU
193. Nassar Rodica deputat PSD DA
194. Năcuță Sorin deputat PNL DA
195. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
196. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
197. Neagu Nicolae senator PNL DA
198. Neață Eugen deputat PSD DA
199. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
200. Niță Nicu deputat PSD DA
201. Oprinoiu Aurel senator USR NU
202. Orban Ludovic deputat - NU
203. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
204. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
205. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
206. Pandea Ciprian senator PNL DA
207. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
208. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
209. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
210. Pălărie Ștefan senator USR NU
211. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
212. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
213. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
214. Plăiașu Gabriel deputat - NU
215. Polak Tudor deputat PNL DA
216. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
217. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
218. Popa Alexandru deputat PNL DA
219. Popa Maricel senator PSD DA
220. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
221. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
222. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
223. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
224. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
225. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
226. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
227. Postică Andrei senator USR DA
228. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
229. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
230. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
231. Prunean Alin-Costel deputat - NU
232. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
233. Puiu Ovidiu senator PSD DA
234. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
235. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
236. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
237. Răducanu Sebastian senator PSD DA
238. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
239. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
240. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
241. Roman Nicolae deputat - Abținere
242. Roșca Mircea deputat PNL DA
243. Rotaru Ion senator PSD DA
244. Rujan Dumitru deputat PNL DA
245. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
246. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
247. Salan Viorel deputat PSD DA
248. Sandu Viorica deputat PSD DA
249. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
250. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
251. Scarlat George senator PNL DA
252. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
253. Seres Dénes deputat UDMR DA
254. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
255. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
256. Solomon Adrian deputat PSD DA
257. Stan Ioan senator PSD DA
258. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
259. Stancu Paul deputat PSD DA
260. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
261. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
262. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
263. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
264. Stoica Diana deputat USR NU
265. Stoica Elena deputat PSD DA
266. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
267. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
268. Stroe Felix senator PSD DA
269. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
270. Șandru Cosmin deputat PNL DA
271. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
272. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
273. Șișcu George deputat PNL DA
274. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
275. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
276. Șoptică Costel deputat PNL DA
277. Șovăială Constantin deputat - NU
278. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
279. Tănase Antonel deputat - NU
280. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
281. Tătaru Nelu deputat PNL DA
282. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
283. Terente Eugen deputat USR NU
284. Thellmann Christine deputat PNL DA
285. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
286. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
287. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
288. Toma Ilie deputat PSD DA
289. Toma Vasilică deputat PSD DA
290. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
291. Trăilă Cristina deputat PNL DA
292. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
293. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
294. Tudorache Daniel deputat PSD DA
295. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
296. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
297. Turos Lóránd senator UDMR DA
298. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
299. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
300. Țachianu Marian deputat PSD DA
301. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
302. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
303. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
304. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
305. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
306. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
307. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
308. Vicol Costel senator USR NU
309. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
310. Vlașin Sorin senator PSD DA
311. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
312. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
313. Weber Mihai deputat PSD DA
314. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
315. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
316. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 aprilie 2024, 7:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro