Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:19

Subiect vot: PL-x 801/2023 - Anexa 5
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:318 87 60 30 - 17 14 22 38 27 16 - 5 2
- voturi pentru (DA):250 86 59 - - 17 14 1 38 27 3 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):65 - - 30 - - - 20 - - 13 - - 2
- abțineri:3 1 1 - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Alda Adrian deputat PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
5. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
6. Amet Varol deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
12. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
14. Balan Ioan deputat PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
16. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
17. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
18. Barbu Costel deputat PNL DA
19. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
20. Barna Ilie Dan deputat USR NU
21. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
22. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
23. Băltărețu Viorel deputat USR NU
24. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
25. Bende Sándor deputat UDMR DA
26. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
27. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
28. Bica Dănuț senator PNL DA
29. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
30. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
32. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
34. Bob Virgil Marius senator USR NU
35. Bodea Marius senator USR NU
36. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
37. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
38. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
40. Brătescu Liviu senator PNL DA
41. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
43. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
44. Bulai Iulian deputat USR NU
45. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
46. Burciu Cristina deputat PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
48. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
49. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
51. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
52. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
54. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
55. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
56. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
57. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
58. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
59. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
60. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
61. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
62. Cîtea Vasile deputat PSD DA
63. Constantin Daniel deputat PNL DA
64. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
66. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
67. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
68. Cristian Brian deputat USR NU
69. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
70. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
71. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
72. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
73. Csoma Botond deputat UDMR DA
74. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
75. Cupșa Ioan deputat PNL DA
76. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
77. Dancă Ionel deputat - NU
78. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
79. Dehelean Silviu deputat USR NU
80. Deneș Ioan senator PSD DA
81. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
82. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
83. Dîncu Vasile senator PSD DA
84. Dogariu Eugen senator PSD DA
85. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
86. Dragu Anca Dana senator USR NU
87. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
88. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
89. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
90. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
91. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
92. Farago Petru deputat UDMR DA
93. Fădor Angelica deputat PNL DA
94. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
95. Fălcoi Nicu deputat USR NU
96. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
97. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
98. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
99. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
100. Firea Gabriela senator PSD DA
101. Firu Stela senator PNL DA
102. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
103. Floroiu Ionel deputat PSD DA
104. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
105. Furtună Mirela deputat PSD DA
106. Gál Károly deputat UDMR DA
107. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
109. Genoiu Mihail senator PSD DA
110. Georgescu Laura senator PSD DA
111. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
112. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
114. Ghica Cristian senator USR NU
115. Giugea Nicolae deputat PNL DA
116. Giurgiu Adrian deputat USR NU
117. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
118. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
119. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
120. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
121. Gudu Michael deputat PNL DA
122. Guran Virgil senator PNL DA
123. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
124. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
125. Hatos Adrian senator PNL DA
126. Havârneanu Filip deputat USR NU
127. Hărătău Elena deputat PNL DA
128. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
129. Humelnicu Marius senator PSD DA
130. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
131. Huțu Alexandra deputat PSD DA
132. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
133. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
134. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
135. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
136. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
137. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
138. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
139. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
140. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
141. Kelemen Attila deputat UDMR DA
142. Kiss János deputat PNL DA
143. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
144. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
145. Könczei Csaba deputat UDMR DA
146. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
147. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
148. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
149. László Attila senator UDMR DA
150. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
151. Lazăr Teodor deputat USR NU
152. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
153. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
154. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
155. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
156. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
157. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
158. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
159. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
160. Mang Ioan deputat PSD DA
161. Manta Claudiu deputat PSD DA
162. Mareș Mara deputat PNL DA
163. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
164. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
165. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
166. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
167. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
168. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
169. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
170. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
171. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
172. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
173. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
174. Mina Marian deputat PSD DA
175. Mircea Florin deputat PSD DA
176. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
177. Mirea Siminica senator PSD DA
178. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
179. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
180. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
181. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
182. Molnar Ervin deputat PNL Abținere
183. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
184. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
185. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
186. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
187. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
188. Munteanu Remus deputat PSD DA
189. Murariu Oana deputat USR NU
190. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
191. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
192. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
193. Mutu Gabriel senator PSD DA
194. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
195. Nagy Vasile deputat - NU
196. Nassar Rodica deputat PSD DA
197. Nazare Alexandru senator PNL DA
198. Năcuță Sorin deputat PNL DA
199. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
200. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
201. Neagu Nicolae senator PNL DA
202. Neață Eugen deputat PSD DA
203. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
204. Niță Nicu deputat PSD DA
205. Oprinoiu Aurel senator USR DA
206. Orban Ludovic deputat - NU
207. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD Abținere
208. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
209. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
210. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
211. Pandea Ciprian senator PNL DA
212. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
213. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
214. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
215. Pălărie Ștefan senator USR NU
216. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
217. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
218. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
219. Plăiașu Gabriel deputat - NU
220. Polak Tudor deputat PNL DA
221. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
222. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
223. Popa Alexandru deputat PNL DA
224. Popa Maricel senator PSD DA
225. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
226. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
227. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
228. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
229. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
230. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
231. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
232. Postică Andrei senator USR DA
233. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
234. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
235. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
236. Prunean Alin-Costel deputat - NU
237. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
238. Puiu Ovidiu senator PSD DA
239. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
240. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
241. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
242. Răducanu Sebastian senator PSD DA
243. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
244. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
245. Roman Nicolae deputat - Abținere
246. Roșca Mircea deputat PNL DA
247. Rotaru Ion senator PSD DA
248. Rujan Dumitru deputat PNL DA
249. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
250. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
251. Salan Viorel deputat PSD DA
252. Sandu Viorica deputat PSD DA
253. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
254. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
255. Scarlat George senator PNL DA
256. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
257. Seres Dénes deputat UDMR DA
258. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
259. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
260. Solomon Adrian deputat PSD DA
261. Stan Ioan senator PSD DA
262. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
263. Stancu Paul deputat PSD DA
264. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
265. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
266. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
267. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
268. Stoica Diana deputat USR NU
269. Stoica Elena deputat PSD DA
270. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
271. Stroe Felix senator PSD DA
272. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
273. Șandru Cosmin deputat PNL DA
274. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
275. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
276. Șișcu George deputat PNL DA
277. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
278. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
279. Șoptică Costel deputat PNL DA
280. Șovăială Constantin deputat - NU
281. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
282. Tănase Antonel deputat - NU
283. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
284. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
285. Terente Eugen deputat USR NU
286. Thellmann Christine deputat PNL DA
287. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
288. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
289. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
290. Toma Ilie deputat PSD DA
291. Toma Vasilică deputat PSD DA
292. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
293. Trăilă Cristina deputat PNL DA
294. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
295. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
296. Trufin Lucian senator PSD DA
297. Tudorache Daniel deputat PSD DA
298. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
299. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
300. Turos Lóránd senator UDMR DA
301. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
302. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
303. Țachianu Marian deputat PSD DA
304. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
305. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
306. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
307. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
308. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
309. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
310. Vicol Costel senator USR NU
311. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
312. Vlașin Sorin senator PSD DA
313. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
314. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
315. Weber Mihai deputat PSD DA
316. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
317. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
318. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 aprilie 2024, 6:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro