Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:03 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:03

Subiect vot: PL-x 801/2023 - Anexa 3/36
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:294 79 53 33 - 14 15 19 39 22 14 - 5 1
- voturi pentru (DA):224 75 53 - - 14 15 2 36 22 2 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):62 - - 33 - - - 16 - - 12 - - 1
- abțineri:8 4 - - - - - 1 3 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Alda Adrian deputat PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
5. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
6. Amet Varol deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
12. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
13. Balan Ioan deputat PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
15. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
16. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
17. Barbu Costel deputat PNL DA
18. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
19. Barna Ilie Dan deputat USR NU
20. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
21. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
22. Băltărețu Viorel deputat USR NU
23. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
24. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad deputat - NU
26. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
27. Bica Dănuț senator PNL DA
28. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
30. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
32. Bob Virgil Marius senator USR NU
33. Bodea Marius senator USR NU
34. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
35. Bola Bogdan-Alexandru deputat - DA
36. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
38. Brătescu Liviu senator PNL DA
39. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
41. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
42. Bulai Iulian deputat USR NU
43. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
44. Burciu Cristina deputat PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
46. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
47. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
48. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD Abținere
50. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
51. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
54. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
55. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
56. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
57. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
58. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
59. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
60. Cîtea Vasile deputat PSD DA
61. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
63. Crețu Gabriela senator PSD DA
64. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
65. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
66. Cristian Brian deputat USR NU
67. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
68. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
69. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
70. Csoma Botond deputat UDMR DA
71. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD Abținere
72. Cupșa Ioan deputat PNL DA
73. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
74. Dancă Ionel deputat - NU
75. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
76. Dehelean Silviu deputat USR NU
77. Deneș Ioan senator PSD DA
78. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
79. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
80. Dogariu Eugen senator PSD DA
81. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
82. Dragu Anca Dana senator USR NU
83. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
84. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
85. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
86. Farago Petru deputat UDMR DA
87. Fădor Angelica deputat PNL DA
88. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
89. Fălcoi Nicu deputat USR NU
90. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
91. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
92. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
93. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
94. Firea Gabriela senator PSD DA
95. Firu Stela senator PNL DA
96. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
97. Floroiu Ionel deputat PSD DA
98. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
99. Gál Károly deputat UDMR DA
100. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD Abținere
102. Genoiu Mihail senator PSD DA
103. Georgescu Laura senator PSD DA
104. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
105. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
107. Giugea Nicolae deputat PNL DA
108. Giurgiu Adrian deputat USR NU
109. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
110. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
111. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
112. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
113. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
114. Havârneanu Filip deputat USR NU
115. Hărătău Elena deputat PNL DA
116. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
117. Humelnicu Marius senator PSD DA
118. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
119. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
120. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
121. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
122. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
123. Ilie Victor deputat USR NU
124. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
125. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
126. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
127. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
128. Kelemen Attila deputat UDMR DA
129. Kiss János deputat PNL DA
130. Könczei Csaba deputat UDMR DA
131. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
132. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
133. László Attila senator UDMR DA
134. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
135. Lazăr Teodor deputat USR NU
136. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
137. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
138. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
139. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
140. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
141. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
142. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
143. Mang Ioan deputat PSD DA
144. Manta Claudiu deputat PSD DA
145. Mareș Mara deputat PNL DA
146. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
147. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
148. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
149. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
150. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
151. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
152. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
153. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD Abținere
154. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
155. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
156. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
157. Mina Marian deputat PSD DA
158. Mircea Florin deputat PSD DA
159. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
160. Mirea Siminica senator PSD DA
161. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
162. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
163. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
164. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
165. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
166. Molnar Ervin deputat PNL DA
167. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
168. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
169. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
170. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
171. Munteanu Remus deputat PSD DA
172. Murariu Oana deputat USR NU
173. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
174. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
175. Mutu Gabriel senator PSD DA
176. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
177. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
178. Nagy Vasile deputat - NU
179. Nassar Rodica deputat PSD DA
180. Nazare Alexandru senator PNL DA
181. Năcuță Sorin deputat PNL DA
182. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
183. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
184. Neagu Nicolae senator PNL DA
185. Neață Eugen deputat PSD DA
186. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
187. Niță Nicu deputat PSD DA
188. Novak Levente senator UDMR DA
189. Orban Ludovic deputat - NU
190. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
191. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
192. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
193. Panait Radu deputat USR NU
194. Pandea Ciprian senator PNL DA
195. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
196. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
197. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
198. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
199. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
200. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
201. Plăiașu Gabriel deputat - NU
202. Polak Tudor deputat PNL DA
203. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
204. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
205. Popa Maricel senator PSD DA
206. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
207. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
208. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
209. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
210. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
211. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
212. Popica Eduard-Andrei deputat PSD Abținere
213. Postică Andrei senator USR DA
214. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
215. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
216. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
217. Puiu Ovidiu senator PSD DA
218. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
219. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
220. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
221. Răducanu Sebastian senator PSD DA
222. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
223. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
224. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
225. Roman Nicolae deputat - Abținere
226. Romașcanu Lucian senator PSD DA
227. Roșca Mircea deputat PNL DA
228. Rotaru Ion senator PSD DA
229. Rujan Dumitru deputat PNL DA
230. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
231. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
232. Salan Viorel deputat PSD DA
233. Sandu Viorica deputat PSD DA
234. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
235. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
236. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
237. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
238. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
239. Solomon Adrian deputat PSD Abținere
240. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
241. Stan Ioan senator PSD DA
242. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
243. Stancu Paul deputat PSD DA
244. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
245. Stănescu Paul senator PSD DA
246. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
247. Stoian Maria deputat PNL DA
248. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
249. Stoica Elena deputat PSD DA
250. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
251. Stroe Felix senator PSD DA
252. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
253. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
254. Șandru Cosmin deputat PNL DA
255. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
256. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
257. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
258. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
259. Șoptică Costel deputat PNL DA
260. Șovăială Constantin deputat - NU
261. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
262. Tănase Antonel deputat - NU
263. Tătaru Nelu deputat PNL DA
264. Terente Eugen deputat USR NU
265. Thellmann Christine deputat PNL DA
266. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
267. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
268. Toma Ilie deputat PSD DA
269. Toma Vasilică deputat PSD DA
270. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
271. Trăilă Cristina deputat PNL DA
272. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
273. Trufin Lucian senator PSD DA
274. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
275. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
276. Turos Lóránd senator UDMR DA
277. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
278. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
279. Țachianu Marian deputat PSD DA
280. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
281. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
282. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
283. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
284. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
285. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
286. Vicol Costel senator USR NU
287. Vlașin Sorin senator PSD Abținere
288. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
289. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
290. Weber Mihai deputat PSD DA
291. Wiener Adrian deputat USR NU
292. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
293. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
294. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 aprilie 2024, 5:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro