Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:04

Subiect vot: PL-x 801/2023 - Anexa 3/38
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:293 80 55 32 - 14 14 16 37 24 15 - 5 1
- voturi pentru (DA):231 80 54 - - 14 14 1 37 24 2 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):61 - - 32 - - - 15 - - 13 - - 1
- abțineri:1 - 1 - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Alda Adrian deputat PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
5. Amet Varol deputat Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
9. Antal István-Loránt senator UDMR DA
10. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
11. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
12. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
13. Balan Ioan deputat PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
15. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
16. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
17. Barbu Costel deputat PNL DA
18. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
19. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
20. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
21. Băltărețu Viorel deputat USR NU
22. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
23. Bende Sándor deputat UDMR DA
24. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
25. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
26. Bica Dănuț senator PNL DA
27. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
29. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
31. Bob Virgil Marius senator USR NU
32. Bodea Marius senator USR NU
33. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
34. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
35. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
37. Brătescu Liviu senator PNL DA
38. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
41. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
42. Bulai Iulian deputat USR NU
43. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
44. Burciu Cristina deputat PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
46. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
47. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
48. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
50. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
51. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
54. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
55. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
56. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
57. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
58. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
59. Cîtea Vasile deputat PSD DA
60. Constantin Daniel deputat PNL DA
61. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
63. Crețu Gabriela senator PSD DA
64. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
65. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
66. Cristian Brian deputat USR NU
67. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
68. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
69. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
70. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
71. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
72. Cupșa Ioan deputat PNL DA
73. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
74. Dancă Ionel deputat - NU
75. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
76. Dehelean Silviu deputat USR NU
77. Deneș Ioan senator PSD DA
78. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
79. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
80. Dogariu Eugen senator PSD DA
81. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
82. Dragu Anca Dana senator USR NU
83. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
84. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
85. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
86. Farago Petru deputat UDMR DA
87. Fădor Angelica deputat PNL DA
88. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
89. Fălcoi Nicu deputat USR NU
90. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
91. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
92. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
93. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
94. Firea Gabriela senator PSD DA
95. Firu Stela senator PNL DA
96. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
97. Floroiu Ionel deputat PSD DA
98. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
99. Gál Károly deputat UDMR DA
100. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
102. Genoiu Mihail senator PSD DA
103. Georgescu Laura senator PSD DA
104. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
105. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
107. Giugea Nicolae deputat PNL DA
108. Giurgiu Adrian deputat USR NU
109. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
110. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
111. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
112. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
113. Gudu Michael deputat PNL DA
114. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
115. Hatos Adrian senator PNL DA
116. Havârneanu Filip deputat USR NU
117. Hărătău Elena deputat PNL DA
118. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
119. Humelnicu Marius senator PSD DA
120. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
121. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
122. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
123. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
124. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
125. Ilie Victor deputat USR NU
126. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
127. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
128. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
129. Iordache Ion senator PNL DA
130. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
131. Kiss János deputat PNL DA
132. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
133. Könczei Csaba deputat UDMR DA
134. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
135. László Attila senator UDMR DA
136. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
137. Lazăr Teodor deputat USR NU
138. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
139. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
140. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
141. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
142. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
143. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
144. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
145. Mang Ioan deputat PSD DA
146. Manta Claudiu deputat PSD DA
147. Mareș Mara deputat PNL DA
148. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
149. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
150. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
151. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
152. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
153. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
154. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
155. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
156. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
157. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
158. Mina Marian deputat PSD DA
159. Mircea Florin deputat PSD DA
160. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
161. Mirea Siminica senator PSD DA
162. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
163. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
164. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
165. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
166. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
167. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
168. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
169. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
170. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
171. Munteanu Remus deputat PSD DA
172. Murariu Oana deputat USR NU
173. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
174. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
175. Mutu Gabriel senator PSD DA
176. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
177. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
178. Nagy Vasile deputat - NU
179. Nassar Rodica deputat PSD DA
180. Nazare Alexandru senator PNL DA
181. Năcuță Sorin deputat PNL DA
182. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
183. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
184. Neagu Nicolae senator PNL DA
185. Neață Eugen deputat PSD DA
186. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
187. Niță Nicu deputat PSD DA
188. Novak Levente senator UDMR DA
189. Orban Ludovic deputat - NU
190. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
191. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
192. Panait Radu deputat USR NU
193. Pandea Ciprian senator PNL DA
194. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
195. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
196. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
197. Pălărie Ștefan senator USR NU
198. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
199. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
200. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
201. Plăiașu Gabriel deputat - NU
202. Polak Tudor deputat PNL DA
203. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
204. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
205. Popa Alexandru deputat PNL DA
206. Popa Maricel senator PSD DA
207. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
208. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
209. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
210. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
211. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
212. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
213. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
214. Postică Andrei senator USR DA
215. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
216. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
217. Puiu Ovidiu senator PSD DA
218. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
219. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
220. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
221. Răducanu Sebastian senator PSD DA
222. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
223. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
224. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
225. Romașcanu Lucian senator PSD DA
226. Roșca Mircea deputat PNL DA
227. Rotaru Ion senator PSD DA
228. Rujan Dumitru deputat PNL DA
229. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
230. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
231. Salan Viorel deputat PSD DA
232. Sandu Viorica deputat PSD DA
233. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
234. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
235. Scarlat George senator PNL DA
236. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
237. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
238. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
239. Solomon Adrian deputat PSD DA
240. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
241. Stan Ioan senator PSD DA
242. Stancu Paul deputat PSD DA
243. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
244. Stănescu Paul senator PSD DA
245. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
246. Stoian Maria deputat PNL DA
247. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
248. Stoica Elena deputat PSD DA
249. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
250. Stroe Felix senator PSD DA
251. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
252. Șandru Cosmin deputat PNL DA
253. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
254. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
255. Șișcu George deputat PNL DA
256. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
257. Șoptică Costel deputat PNL DA
258. Șovăială Constantin deputat - NU
259. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
260. Tănase Antonel deputat - NU
261. Tătaru Nelu deputat PNL Abținere
262. Terente Eugen deputat USR NU
263. Thellmann Christine deputat PNL DA
264. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
265. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
266. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
267. Toma Ilie deputat PSD DA
268. Toma Vasilică deputat PSD DA
269. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
270. Trăilă Cristina deputat PNL DA
271. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
272. Trufin Lucian senator PSD DA
273. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
274. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
275. Turos Lóránd senator UDMR DA
276. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
277. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
278. Țachianu Marian deputat PSD DA
279. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
280. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
281. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
282. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
283. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
284. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
285. Vicol Costel senator USR NU
286. Vlașin Sorin senator PSD DA
287. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
288. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
289. Weber Mihai deputat PSD DA
290. Wiener Adrian deputat USR NU
291. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
292. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
293. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 aprilie 2024, 6:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro