Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:13 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:13

Subiect vot: PL-x 801/2023 - Anexa 3/56.
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:311 84 64 35 - 16 14 21 37 20 13 - 5 2
- voturi pentru (DA):221 83 63 - - - 14 1 37 19 1 - 3 -
- voturi împotrivă (NU):69 - - 35 - - - 20 - - 12 - - 2
- abțineri:21 1 1 - - 16 - - - 1 - - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Alda Adrian deputat PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
5. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
6. Amet Varol deputat Minoritati DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Antal István-Loránt senator UDMR DA
9. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
10. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
11. Balan Ioan deputat PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
13. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
14. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
15. Barbu Costel deputat PNL DA
16. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
17. Barna Ilie Dan deputat USR NU
18. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
19. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
20. Băltărețu Viorel deputat USR NU
21. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
22. Bende Sándor deputat UDMR Abținere
23. Benedek Zacharie deputat UDMR Abținere
24. Benga Tudor - Vlad deputat - NU
25. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
26. Bica Dănuț senator PNL DA
27. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR Abținere
28. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
30. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
32. Bob Virgil Marius senator USR NU
33. Bodea Marius senator USR NU
34. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
35. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
36. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
38. Brătescu Liviu senator PNL DA
39. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
42. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
43. Bulai Iulian deputat USR NU
44. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
45. Burciu Cristina deputat PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
47. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
48. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
50. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
51. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
54. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
55. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
56. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
57. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
58. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
59. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
60. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
61. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
62. Cîtea Vasile deputat PSD DA
63. Constantin Daniel deputat PNL DA
64. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
66. Crețu Gabriela senator PSD DA
67. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
68. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
69. Cristian Brian deputat USR NU
70. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
71. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
72. Császár Károly Zsolt senator UDMR Abținere
73. Csoma Botond deputat UDMR Abținere
74. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
75. Cupșa Ioan deputat PNL DA
76. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
77. Dancă Ionel deputat - NU
78. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
79. Dehelean Silviu deputat USR NU
80. Deneș Ioan senator PSD DA
81. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
82. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
83. Dogariu Eugen senator PSD DA
84. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
85. Dragu Anca Dana senator USR NU
86. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
87. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
88. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
89. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
90. Fădor Angelica deputat PNL DA
91. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
92. Fălcoi Nicu deputat USR NU
93. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
94. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
95. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
96. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
97. Firea Gabriela senator PSD DA
98. Firu Stela senator PNL DA
99. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
100. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
101. Gál Károly deputat UDMR Abținere
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
103. Genoiu Mihail senator PSD DA
104. Georgescu Laura senator PSD DA
105. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
106. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
108. Ghica Cristian senator USR NU
109. Giugea Nicolae deputat PNL DA
110. Giurgiu Adrian deputat USR NU
111. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
112. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
113. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
114. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
115. Gudu Michael deputat PNL DA
116. Guran Virgil senator PNL DA
117. Hajdu Gábor deputat UDMR Abținere
118. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
119. Havârneanu Filip deputat USR NU
120. Hărătău Elena deputat PNL DA
121. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
122. Humelnicu Marius senator PSD DA
123. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
124. Huțu Alexandra deputat PSD DA
125. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
126. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
127. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
128. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
129. Ilie Victor deputat USR NU
130. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
131. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
132. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
133. Iordache Ion senator PNL DA
134. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
135. Kelemen Attila deputat UDMR Abținere
136. Kiss János deputat PNL DA
137. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
138. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR Abținere
139. Könczei Csaba deputat UDMR Abținere
140. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR Abținere
141. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR Abținere
142. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR Abținere
143. László Attila senator UDMR DA
144. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
145. Lazăr Teodor deputat USR NU
146. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
147. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
148. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
149. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
150. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
151. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
152. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR Abținere
153. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
154. Mang Ioan deputat PSD DA
155. Manta Claudiu deputat PSD DA
156. Mareș Mara deputat PNL DA
157. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
158. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
159. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
160. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
161. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
162. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
163. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
164. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
165. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
166. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
167. Miklós Zoltán deputat UDMR Abținere
168. Mina Marian deputat PSD DA
169. Mircea Florin deputat PSD DA
170. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
171. Mirea Siminica senator PSD DA
172. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
173. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
174. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
175. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
176. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
177. Molnar Ervin deputat PNL DA
178. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
179. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
180. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
181. Munteanu Remus deputat PSD DA
182. Murariu Oana deputat USR NU
183. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
184. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
185. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
186. Mutu Gabriel senator PSD DA
187. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
188. Nagy Szabolcs deputat UDMR Abținere
189. Nagy Vasile deputat - NU
190. Nassar Rodica deputat PSD DA
191. Năcuță Sorin deputat PNL DA
192. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
193. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
194. Neagu Nicolae senator PNL DA
195. Neață Eugen deputat PSD DA
196. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
197. Niță Nicu deputat PSD DA
198. Orban Ludovic deputat - NU
199. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
200. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
201. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
202. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
203. Panait Radu deputat USR NU
204. Pandea Ciprian senator PNL DA
205. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
206. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
207. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
208. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
209. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
210. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
211. Plăiașu Gabriel deputat - NU
212. Polak Tudor deputat PNL DA
213. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
214. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
215. Popa Alexandru deputat PNL DA
216. Popa Maricel senator PSD DA
217. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
218. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
219. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
220. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
221. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
222. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
223. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
224. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
225. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
226. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
227. Prunean Alin-Costel deputat - NU
228. Pufu Vlad-Mircea senator PNL Abținere
229. Puiu Ovidiu senator PSD DA
230. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
231. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
232. Răducanu Sebastian senator PSD DA
233. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
234. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
235. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
236. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
237. Roșca Mircea deputat PNL DA
238. Rotaru Ion senator PSD DA
239. Rujan Dumitru deputat PNL DA
240. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
241. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
242. Salan Viorel deputat PSD DA
243. Sandu Viorica deputat PSD DA
244. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
245. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
246. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
247. Seres Dénes deputat UDMR Abținere
248. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
249. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
250. Stan Ioan senator PSD DA
251. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
252. Stancu Paul deputat PSD DA
253. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
254. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
255. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
256. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
257. Stoian Maria deputat PNL DA
258. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
259. Stoica Diana deputat USR NU
260. Stoica Elena deputat PSD DA
261. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
262. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
263. Stroe Felix senator PSD DA
264. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL Abținere
265. Șandru Cosmin deputat PNL DA
266. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
267. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
268. Șișcu George deputat PNL DA
269. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
270. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
271. Șoptică Costel deputat PNL DA
272. Șovăială Constantin deputat - NU
273. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
274. Tănase Antonel deputat - NU
275. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD Abținere
276. Tătaru Nelu deputat PNL DA
277. Terente Eugen deputat USR NU
278. Thellmann Christine deputat PNL DA
279. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
280. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
281. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
282. Toma Ilie deputat PSD DA
283. Toma Vasilică deputat PSD DA
284. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
285. Trăilă Cristina deputat PNL DA
286. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
287. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
288. Trufin Lucian senator PSD DA
289. Tudorache Daniel deputat PSD DA
290. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
291. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
292. Turos Lóránd senator UDMR DA
293. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
294. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
295. Țachianu Marian deputat PSD DA
296. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
297. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
298. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
299. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
300. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
301. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
302. Vicol Costel senator USR NU
303. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
304. Vlașin Sorin senator PSD DA
305. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
306. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
307. Weber Mihai deputat PSD DA
308. Wiener Adrian deputat USR NU
309. Zakarias Zoltán deputat UDMR Abținere
310. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
311. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 aprilie 2024, 5:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro