Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:23

Subiect vot: PL-x 801/2023 - Anexa 7.03 indreptare eroare materiala
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:331 90 62 34 - 19 15 22 37 27 18 - 5 2
- voturi pentru (DA):270 89 62 1 - 19 15 11 37 27 2 - 5 2
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1 - - - - - -
- abțineri:58 1 - 33 - - - 9 - - 15 - - -
- nu au votat:2 - - - - - - 1 - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Alda Adrian deputat PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta deputat - DA
5. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
6. Amet Varol deputat Minoritati DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
9. Antal István-Loránt senator UDMR DA
10. Apostol Alin-Gabriel deputat USR Abținere
11. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
12. Badea Mihai-Alexandru deputat USR Abținere
13. Balan Ioan deputat PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
15. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
16. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
17. Barbu Costel deputat PNL DA
18. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
19. Barna Ilie Dan deputat USR Abținere
20. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
21. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
22. Băltărețu Viorel deputat USR Abținere
23. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
24. Bende Sándor deputat UDMR DA
25. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad deputat - -
27. Berea Cristinel-Gabriel senator USR Abținere
28. Bica Dănuț senator PNL DA
29. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
30. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
32. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț deputat USR Abținere
34. Bob Virgil Marius senator USR Abținere
35. Bodea Marius senator USR Abținere
36. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
37. Bola Bogdan-Alexandru deputat - DA
38. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin deputat USR Abținere
40. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
41. Brătescu Liviu senator PNL DA
42. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
45. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
46. Bulai Iulian deputat USR Abținere
47. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
48. Burciu Cristina deputat PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda deputat USR Abținere
50. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
51. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra deputat - DA
53. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
54. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
57. Cernic Sebastian senator USR Abținere
58. Chichirău Cosette-Paula deputat - Abținere
59. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
60. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
61. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
62. Ciornei Radu Tudor deputat USR Abținere
63. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
64. Cîtea Vasile deputat PSD DA
65. Constantin Daniel deputat PNL DA
66. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
68. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
69. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
70. Cristian Brian deputat USR Abținere
71. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
72. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
73. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
74. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
75. Csoma Botond deputat UDMR DA
76. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
77. Cupșa Ioan deputat PNL DA
78. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
79. Dancă Ionel deputat - Abținere
80. Darău Ambrozie-Irineu senator USR -
81. Dehelean Silviu deputat USR DA
82. Deneș Ioan senator PSD DA
83. Dinică Silvia-Monica senator USR Abținere
84. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
85. Dîncu Vasile senator PSD DA
86. Dogariu Eugen senator PSD DA
87. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
88. Dragu Anca Dana senator USR Abținere
89. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
90. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
91. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
92. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
93. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
94. Farago Petru deputat UDMR DA
95. Fădor Angelica deputat PNL DA
96. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
97. Fălcoi Nicu deputat USR Abținere
98. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
99. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
100. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
101. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
102. Firea Gabriela senator PSD DA
103. Firu Stela senator PNL DA
104. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
105. Floroiu Ionel deputat PSD DA
106. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
107. Furtună Mirela deputat PSD DA
108. Gál Károly deputat UDMR DA
109. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
111. Genoiu Mihail senator PSD DA
112. Georgescu Laura senator PSD DA
113. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
114. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
115. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
117. Ghica Cristian senator USR Abținere
118. Giugea Nicolae deputat PNL DA
119. Giurgiu Adrian deputat USR Abținere
120. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
121. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
122. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
123. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
124. Gudu Michael deputat PNL DA
125. Guran Virgil senator PNL DA
126. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
127. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR Abținere
128. Hatos Adrian senator PNL DA
129. Havârneanu Filip deputat USR Abținere
130. Hărătău Elena deputat PNL DA
131. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
132. Humelnicu Marius senator PSD DA
133. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
134. Huțu Alexandra deputat PSD DA
135. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
136. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
137. Ichim Cristian-Paul deputat - DA
138. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
139. Ilie Victor deputat USR Abținere
140. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
141. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
142. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
143. Ion Stelian-Cristian deputat USR Abținere
144. Iordache Ion senator PNL DA
145. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
146. Kelemen Attila deputat UDMR DA
147. Kiss János deputat PNL DA
148. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - Abținere
149. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
150. Könczei Csaba deputat UDMR DA
151. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
152. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
153. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
154. László Attila senator UDMR DA
155. Lazăr Ion-Marian deputat USR Abținere
156. Lazăr Teodor deputat USR Abținere
157. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
158. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR Abținere
159. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
160. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
161. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
162. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
163. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
164. Mang Ioan deputat PSD DA
165. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
166. Manta Claudiu deputat PSD DA
167. Mareș Mara deputat PNL DA
168. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
169. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
170. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
171. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
172. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
173. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
174. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
175. Miftode Marius-Andrei deputat USR Abținere
176. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
177. Mihail Radu-Mihai senator USR Abținere
178. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
179. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
180. Mina Marian deputat PSD DA
181. Mircea Florin deputat PSD DA
182. Mircescu Ion-Narcis senator USR Abținere
183. Mirea Siminica senator PSD DA
184. Miruță Radu-Dinel deputat USR Abținere
185. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
186. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
187. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
188. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
189. Molnar Ervin deputat PNL DA
190. Molnar Radu-Iulian deputat USR Abținere
191. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
192. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR Abținere
193. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
194. Munteanu Remus deputat PSD DA
195. Murariu Oana deputat USR Abținere
196. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
197. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
198. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
199. Mutu Gabriel senator PSD DA
200. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
201. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
202. Nagy Vasile deputat - Abținere
203. Nassar Rodica deputat PSD DA
204. Nazare Alexandru senator PNL DA
205. Năcuță Sorin deputat PNL DA
206. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
207. Neagu Denisa-Elena deputat USR Abținere
208. Neagu Nicolae senator PNL DA
209. Neață Eugen deputat PSD DA
210. Negoi Eugen-Remus senator USR Abținere
211. Niță Nicu deputat PSD DA
212. Oprinoiu Aurel senator USR Abținere
213. Orban Ludovic deputat - DA
214. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
215. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
216. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
217. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
218. Pandea Ciprian senator PNL DA
219. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
220. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
221. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
222. Pălărie Ștefan senator USR Abținere
223. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
224. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
225. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
226. Plăiașu Gabriel deputat - Abținere
227. Polak Tudor deputat PNL DA
228. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - Abținere
229. Pop Rareș Tudor deputat USR Abținere
230. Popa Alexandru deputat PNL DA
231. Popa Maricel senator PSD DA
232. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
233. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
234. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
235. Popescu Ion-Dragoș senator - DA
236. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
237. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
238. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
239. Postică Andrei senator USR DA
240. Poteraș Cosmin-Marian senator - DA
241. Prună Cristina-Mădălina deputat USR Abținere
242. Prunean Alin-Costel deputat - DA
243. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
244. Puiu Ovidiu senator PSD DA
245. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
246. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
247. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
248. Răducanu Sebastian senator PSD DA
249. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
250. Rizea Cristina Camelia deputat - DA
251. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR Abținere
252. Roman Nicolae deputat - NU
253. Roșca Mircea deputat PNL DA
254. Rotaru Ion senator PSD DA
255. Rujan Dumitru deputat PNL DA
256. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
257. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - Abținere
258. Salan Viorel deputat PSD DA
259. Sandu Viorica deputat PSD DA
260. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
261. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
262. Scarlat George senator PNL DA
263. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR Abținere
264. Seres Dénes deputat UDMR DA
265. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
266. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
267. Solomon Adrian deputat PSD Abținere
268. Spătaru Elena-Simona senator USR Abținere
269. Stan Ioan senator PSD DA
270. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
271. Stancu Paul deputat PSD DA
272. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
273. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
274. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
275. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
276. Stoica Diana deputat USR Abținere
277. Stoica Elena deputat PSD DA
278. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
279. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
280. Stroe Felix senator PSD DA
281. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
282. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
283. Szabó Ödön deputat UDMR DA
284. Șandru Cosmin deputat PNL DA
285. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
286. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
287. Șișcu George deputat PNL DA
288. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
289. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
290. Șoptică Costel deputat PNL DA
291. Șovăială Constantin deputat - Abținere
292. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
293. Tănase Antonel deputat - Abținere
294. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
295. Tătaru Nelu deputat PNL DA
296. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - DA
297. Terente Eugen deputat USR Abținere
298. Thellmann Christine deputat PNL DA
299. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
300. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
301. Toda Daniel-Liviu deputat - DA
302. Toma Ilie deputat PSD DA
303. Toma Vasilică deputat PSD DA
304. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
305. Trăilă Cristina deputat PNL DA
306. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
307. Trifan Raoul-Adrian senator USR Abținere
308. Trufin Lucian senator PSD DA
309. Tudorache Daniel deputat PSD DA
310. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
311. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - DA
312. Turos Lóránd senator UDMR DA
313. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
314. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
315. Țachianu Marian deputat PSD DA
316. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
317. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
318. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
319. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR Abținere
320. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
321. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
322. Vicol Costel senator USR Abținere
323. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
324. Vlașin Sorin senator PSD DA
325. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
326. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
327. Weber Mihai deputat PSD DA
328. Wiener Adrian deputat USR Abținere
329. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
330. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
331. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 aprilie 2024, 6:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro