Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:07

Subiect vot: PL-x 801/2023 - Anexa 3/47
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:307 84 56 34 - 18 15 18 35 26 14 - 6 1
- voturi pentru (DA):240 82 56 1 - 18 14 1 34 26 2 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):62 - - 33 - - - 16 - - 12 - - 1
- abțineri:5 2 - - - - 1 1 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Alda Adrian deputat PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
5. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
6. Amet Varol deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
12. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
14. Balan Ioan deputat PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
16. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
17. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
18. Barbu Costel deputat PNL DA
19. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
20. Barna Ilie Dan deputat USR NU
21. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
22. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
23. Băltărețu Viorel deputat USR NU
24. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
25. Bende Sándor deputat UDMR DA
26. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
27. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
28. Bica Dănuț senator PNL DA
29. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
30. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
32. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
34. Bob Virgil Marius senator USR NU
35. Bodea Marius senator USR NU
36. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
37. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
38. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
40. Brătescu Liviu senator PNL DA
41. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
43. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
44. Bulai Iulian deputat USR NU
45. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
46. Burciu Cristina deputat PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
48. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
50. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
51. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
54. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
55. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
56. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
57. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
58. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
59. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
60. Cîtea Vasile deputat PSD DA
61. Constantin Daniel deputat PNL DA
62. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
64. Crețu Gabriela senator PSD DA
65. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
66. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
67. Cristian Brian deputat USR NU
68. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
69. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
70. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
71. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
72. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
73. Cupșa Ioan deputat PNL DA
74. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
75. Dancă Ionel deputat - NU
76. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
77. Dehelean Silviu deputat USR NU
78. Deneș Ioan senator PSD DA
79. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
80. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
81. Dogariu Eugen senator PSD DA
82. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
83. Dragu Anca Dana senator USR NU
84. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
85. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
86. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
87. Farago Petru deputat UDMR DA
88. Fădor Angelica deputat PNL DA
89. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
90. Fălcoi Nicu deputat USR NU
91. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
92. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
93. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
94. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
95. Firea Gabriela senator PSD DA
96. Firu Stela senator PNL DA
97. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
98. Floroiu Ionel deputat PSD DA
99. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
100. Gál Károly deputat UDMR DA
101. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
103. Genoiu Mihail senator PSD DA
104. Georgescu Laura senator PSD DA
105. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
106. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
108. Giugea Nicolae deputat PNL DA
109. Giurgiu Adrian deputat USR NU
110. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
111. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
112. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
113. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
114. Guran Virgil senator PNL DA
115. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
116. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
117. Havârneanu Filip deputat USR NU
118. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
119. Humelnicu Marius senator PSD DA
120. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
121. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
122. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
123. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
124. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
125. Ilie Victor deputat USR NU
126. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
127. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
128. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
129. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
130. Iordache Ion senator PNL DA
131. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
132. Kelemen Attila deputat UDMR DA
133. Kiss János deputat PNL DA
134. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
135. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
136. Könczei Csaba deputat UDMR DA
137. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
138. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
139. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
140. László Attila senator UDMR DA
141. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
142. Lazăr Teodor deputat USR NU
143. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
144. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
145. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
146. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
147. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
148. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
149. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
150. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
151. Mang Ioan deputat PSD DA
152. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
153. Manta Claudiu deputat PSD DA
154. Mareș Mara deputat PNL DA
155. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
156. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
157. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
158. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
159. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
160. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
161. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
162. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
163. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
164. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
165. Mina Marian deputat PSD DA
166. Mircea Florin deputat PSD DA
167. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
168. Mirea Siminica senator PSD DA
169. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
170. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
171. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
172. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
173. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
174. Molnar Ervin deputat PNL DA
175. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
176. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
177. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
178. Munteanu Remus deputat PSD DA
179. Murariu Oana deputat USR NU
180. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
181. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
182. Mutu Gabriel senator PSD DA
183. Nacov Gheorghe deputat Minoritati Abținere
184. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
185. Nagy Vasile deputat - NU
186. Nassar Rodica deputat PSD DA
187. Nazare Alexandru senator PNL DA
188. Năcuță Sorin deputat PNL DA
189. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
190. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
191. Neagu Nicolae senator PNL DA
192. Neață Eugen deputat PSD DA
193. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
194. Niță Nicu deputat PSD DA
195. Novak Levente senator UDMR DA
196. Orban Ludovic deputat - NU
197. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD Abținere
198. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
199. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
200. Panait Radu deputat USR NU
201. Pandea Ciprian senator PNL DA
202. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
203. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
204. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
205. Pălărie Ștefan senator USR NU
206. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
207. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
208. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
209. Plăiașu Gabriel deputat - NU
210. Polak Tudor deputat PNL DA
211. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
212. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
213. Popa Alexandru deputat PNL DA
214. Popa Maricel senator PSD DA
215. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
216. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
217. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
218. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
219. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
220. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
221. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
222. Postică Andrei senator USR DA
223. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
224. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
225. Puiu Ovidiu senator PSD DA
226. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
227. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
228. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
229. Răducanu Sebastian senator PSD DA
230. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
231. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
232. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
233. Romașcanu Lucian senator PSD DA
234. Roșca Mircea deputat PNL DA
235. Rotaru Ion senator PSD DA
236. Rujan Dumitru deputat PNL DA
237. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
238. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
239. Salan Viorel deputat PSD DA
240. Sandu Viorica deputat PSD DA
241. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
242. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
243. Scarlat George senator PNL DA
244. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
245. Seres Dénes deputat UDMR DA
246. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
247. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
248. Solomon Adrian deputat PSD Abținere
249. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
250. Stancu Paul deputat PSD DA
251. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
252. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
253. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
254. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
255. Stoian Maria deputat PNL DA
256. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
257. Stoica Diana deputat USR NU
258. Stoica Elena deputat PSD DA
259. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
260. Stroe Felix senator PSD DA
261. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
262. Szabó Ödön deputat UDMR DA
263. Șandru Cosmin deputat PNL DA
264. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
265. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
266. Șișcu George deputat PNL DA
267. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
268. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
269. Șoptică Costel deputat PNL DA
270. Șovăială Constantin deputat - NU
271. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
272. Tănase Antonel deputat - Abținere
273. Tătaru Nelu deputat PNL DA
274. Terente Eugen deputat USR NU
275. Thellmann Christine deputat PNL DA
276. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
277. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
278. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
279. Toma Ilie deputat PSD DA
280. Toma Vasilică deputat PSD DA
281. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
282. Trăilă Cristina deputat PNL DA
283. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
284. Trufin Lucian senator PSD Abținere
285. Tudorache Daniel deputat PSD DA
286. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
287. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
288. Turos Lóránd senator UDMR DA
289. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
290. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
291. Țachianu Marian deputat PSD DA
292. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
293. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
294. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
295. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
296. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
297. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
298. Vicol Costel senator USR NU
299. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
300. Vlașin Sorin senator PSD DA
301. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
302. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
303. Weber Mihai deputat PSD DA
304. Wiener Adrian deputat USR NU
305. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
306. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
307. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 aprilie 2024, 6:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro