Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 15:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 15:58

Subiect vot: PL-x 801/2023 - Anexa 3/32
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:287 77 56 32 - 12 15 17 35 23 13 - 6 1
- voturi pentru (DA):226 77 56 - - 12 15 1 35 22 2 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):60 - - 32 - - - 16 - - 11 - - 1
- abțineri:1 - - - - - - - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
4. Alda Adrian deputat PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
6. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
7. Amet Varol deputat Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
12. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
14. Balan Ioan deputat PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
16. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
17. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
18. Barbu Costel deputat PNL DA
19. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
20. Barna Ilie Dan deputat USR NU
21. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
22. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
23. Băltărețu Viorel deputat USR NU
24. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
25. Bende Sándor deputat UDMR DA
26. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad deputat - NU
28. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
29. Bica Dănuț senator PNL DA
30. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
32. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
33. Bob Virgil Marius senator USR NU
34. Bodea Marius senator USR NU
35. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
36. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
37. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
39. Brătescu Liviu senator PNL DA
40. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
43. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
44. Bulai Iulian deputat USR NU
45. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
46. Burciu Cristina deputat PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
48. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
49. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
51. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
54. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
55. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
56. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
57. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
58. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
59. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
60. Constantin Daniel deputat PNL DA
61. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
63. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
64. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
65. Cristian Brian deputat USR NU
66. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
67. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
68. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
69. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
70. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
71. Cupșa Ioan deputat PNL DA
72. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
73. Dancă Ionel deputat - NU
74. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
75. Dehelean Silviu deputat USR NU
76. Deneș Ioan senator PSD DA
77. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
78. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
79. Dogariu Eugen senator PSD DA
80. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
81. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
82. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
83. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
84. Farago Petru deputat UDMR DA
85. Fădor Angelica deputat PNL DA
86. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
87. Fălcoi Nicu deputat USR NU
88. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
89. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
90. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
91. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
92. Firea Gabriela senator PSD DA
93. Firu Stela senator PNL DA
94. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
95. Floroiu Ionel deputat PSD DA
96. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
97. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
99. Genoiu Mihail senator PSD DA
100. Georgescu Laura senator PSD DA
101. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
102. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
104. Giugea Nicolae deputat PNL DA
105. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
106. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
107. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
108. Gudu Michael deputat PNL DA
109. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
110. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
111. Havârneanu Filip deputat USR NU
112. Hărătău Elena deputat PNL DA
113. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
114. Humelnicu Marius senator PSD DA
115. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
116. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
117. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
118. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
119. Ilie Victor deputat USR NU
120. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
122. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL Abținere
123. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
124. Iordache Ion senator PNL DA
125. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
126. Kiss János deputat PNL DA
127. Könczei Csaba deputat UDMR DA
128. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
129. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
130. László Attila senator UDMR DA
131. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
132. Lazăr Teodor deputat USR NU
133. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
134. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
135. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
136. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
137. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
138. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
139. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
140. Mang Ioan deputat PSD DA
141. Manta Claudiu deputat PSD DA
142. Mareș Mara deputat PNL DA
143. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
144. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
145. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
146. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
147. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
148. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
149. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
150. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
151. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
152. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
153. Mircea Florin deputat PSD DA
154. Mirea Siminica senator PSD DA
155. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
156. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
157. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
158. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
159. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
160. Molnar Ervin deputat PNL DA
161. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
162. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
163. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
164. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
165. Munteanu Remus deputat PSD DA
166. Murariu Oana deputat USR NU
167. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
168. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
169. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
170. Mutu Gabriel senator PSD DA
171. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
172. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
173. Nagy Vasile deputat - NU
174. Nassar Rodica deputat PSD DA
175. Nazare Alexandru senator PNL DA
176. Năcuță Sorin deputat PNL DA
177. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
178. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
179. Neagu Nicolae senator PNL DA
180. Neață Eugen deputat PSD DA
181. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
182. Niță Nicu deputat PSD DA
183. Novak Levente senator UDMR DA
184. Orban Ludovic deputat - NU
185. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
186. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
187. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
188. Panait Radu deputat USR NU
189. Pandea Ciprian senator PNL DA
190. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
191. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
192. Pălărie Ștefan senator USR NU
193. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
194. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
195. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
196. Plăiașu Gabriel deputat - NU
197. Polak Tudor deputat PNL DA
198. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
199. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
200. Popa Alexandru deputat PNL DA
201. Popa Maricel senator PSD DA
202. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
203. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
204. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
205. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
206. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
207. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
208. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
209. Postică Andrei senator USR DA
210. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
211. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
212. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
213. Puiu Ovidiu senator PSD DA
214. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
215. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
216. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
217. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
218. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
219. Romașcanu Lucian senator PSD DA
220. Roșca Mircea deputat PNL DA
221. Rotaru Ion senator PSD DA
222. Rujan Dumitru deputat PNL DA
223. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
224. Salan Viorel deputat PSD DA
225. Sandu Viorica deputat PSD DA
226. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
227. Scarlat George senator PNL DA
228. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
229. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
230. Solomon Adrian deputat PSD DA
231. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
232. Stan Ioan senator PSD DA
233. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
234. Stancu Paul deputat PSD DA
235. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
236. Stănescu Paul senator PSD DA
237. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
238. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
239. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
240. Stoian Maria deputat PNL DA
241. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
242. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
243. Stroe Felix senator PSD DA
244. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
245. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
246. Szabó Ödön deputat UDMR DA
247. Șandru Cosmin deputat PNL DA
248. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
249. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
250. Șișcu George deputat PNL DA
251. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
252. Șoptică Costel deputat PNL DA
253. Șovăială Constantin deputat - NU
254. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
255. Tănase Antonel deputat - NU
256. Tătaru Nelu deputat PNL DA
257. Terente Eugen deputat USR NU
258. Thellmann Christine deputat PNL DA
259. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
260. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
261. Toma Ilie deputat PSD DA
262. Toma Vasilică deputat PSD DA
263. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
264. Trăilă Cristina deputat PNL DA
265. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
266. Trufin Lucian senator PSD DA
267. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
268. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
269. Turos Lóránd senator UDMR DA
270. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
271. Țachianu Marian deputat PSD DA
272. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
273. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
274. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
275. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
276. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
277. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
278. Vicol Costel senator USR NU
279. Vlașin Sorin senator PSD DA
280. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
281. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
282. Weber Mihai deputat PSD DA
283. Wiener Adrian deputat USR NU
284. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
285. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
286. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
287. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 16 aprilie 2024, 5:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro