Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.05.2024 > 16:52 Versiunea pentru printare
Marți, 7 mai 2024, ora 16:52

Subiect vot: Vot final - Pl-x 189/2024 - Vot final respingere
Respingere PL 189/2024 pentru modificarea si completarea unor acte normative în domeniul organizării și funcționării serviciilor de informații în România, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.96/2006 privind statutul deputaților și senatorilor, republicată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:249 96 59 29 15 15 12 23
- voturi pentru (DA):183 96 59 - - 15 12 1
- voturi împotrivă (NU):36 - - 29 - - - 7
- abțineri:29 - - - 15 - - 14
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR NU
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR NU
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad - NU
30. Berescu Monica-Elena USR NU
31. Blaga Daniel-Codruț USR NU
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
34. Borta Raluca-Maria - Abținere
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR NU
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budacă Vasile PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Buzoianu Diana-Anda USR NU
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Cambera Oana-Alexandra - NU
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
49. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
51. Chelaru Mircia AUR Abținere
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula - NU
54. Chira Claudiu-Martin - Abținere
55. Chirilă Virgil Alin PSD DA
56. Ciofu Cătălina PNL DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciornei Radu Tudor USR NU
59. Ciubuc Ciprian - NU
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
62. Constantin Daniel PNL DA
63. Cristea Andi-Lucian PSD DA
64. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
65. Cristian Brian USR NU
66. Crîstici Ognean Minoritati DA
67. Crușoveanu Marian PNL DA
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Damian Romulus-Marius PSD DA
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Drancă Andrei-Iulian USR NU
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
76. Dumitru Florian-Emil PNL DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Enachi Raisa - Abținere
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fălcoi Nicu USR NU
81. Feodor Silviu Minoritati DA
82. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
83. Florea Daniel AUR Abținere
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Flucuș Dumitru AUR Abținere
87. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Gál Károly UDMR DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilă Anamaria - DA
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gheba Daniel-Sorin AUR Abținere
95. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Giurgiu Adrian USR NU
100. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
101. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
102. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
103. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
104. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
105. Grosaru Andi-Gabriel - -
106. Gudu Michael PNL DA
107. Hajdu Gábor UDMR DA
108. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
109. Havârneanu Filip USR NU
110. Hărătău Elena PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
113. Huțu Alexandra PSD DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Ichim Cristian-Paul - Abținere
117. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
118. Ilie Victor USR NU
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ionescu George - Abținere
121. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
122. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
123. Kelemen Attila UDMR DA
124. Kiss János PNL DA
125. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
126. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
127. Lazăr Ion-Marian USR NU
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
129. Longher Ghervazen Minoritati DA
130. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
131. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
132. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
133. Lupu Andrei-Răzvan - NU
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
136. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
137. Mang Ioan PSD DA
138. Manole Petre-Florin PSD DA
139. Manta Claudiu PSD DA
140. Mareș Mara PNL DA
141. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
142. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
143. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
144. Meclea Alina PNL DA
145. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
146. Miftode Marius-Andrei USR NU
147. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
148. Miklós Zoltán UDMR DA
149. Mina Marian PSD DA
150. Mircea Florin PSD DA
151. Miruță Radu-Dinel USR NU
152. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
153. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
154. Moisin Radu-Marin PNL DA
155. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
156. Molnar Ervin PNL DA
157. Molnar Radu-Iulian USR NU
158. Morar Olivia-Diana PNL DA
159. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
160. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
161. Munteanu Remus PSD DA
162. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
163. Nagy Szabolcs UDMR DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Năcuță Sorin PNL DA
166. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
167. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
168. Neață Eugen PSD DA
169. Nechita Aurel PSD DA
170. Niță Nicu PSD DA
171. Orban Ludovic - Abținere
172. Oteșanu Daniela PSD DA
173. Özmen Oana-Marciana PNL DA
174. Paladi George-Adrian PNL DA
175. Pambuccian Varujan Minoritati DA
176. Paraschiv Rodica PSD DA
177. Pavelescu Nicolae PSD DA
178. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
179. Pecingină Gheorghe - NU
180. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
181. Piper-Savu Florin PSD DA
182. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
183. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
184. Pop Rareș Tudor USR NU
185. Popa Radu Mihai PSD DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
187. Popescu Dan-Cristian PSD DA
188. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
189. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
190. Popica Eduard-Andrei PSD DA
191. Presură Alexandra PSD DA
192. Prună Cristina-Mădălina USR NU
193. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
194. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
195. Rizea Cristina Camelia PSD DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
197. Roman Florin-Claudiu PNL DA
198. Roman Nicolae - Abținere
199. Roșca Mircea PNL DA
200. Salan Viorel PSD DA
201. Sandu Viorica PSD DA
202. Scripnic Lilian AUR Abținere
203. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Simion George-Nicolae AUR Abținere
206. Simonis Alfred - Robert PSD DA
207. Solomon Adrian PSD DA
208. Stancu Paul PSD DA
209. Stativă Irinel Ioan PSD DA
210. Stănescu Vetuța PNL DA
211. Stoian Maria PNL DA
212. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
213. Stoica Diana USR NU
214. Stoica Elena PSD DA
215. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
216. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
217. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
218. Șandru Cosmin PNL DA
219. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
220. Șișcu George PNL DA
221. Șoptică Costel PNL DA
222. Tănase Antonel - Abținere
223. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
224. Tătaru Nelu PNL DA
225. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
226. Terente Eugen USR NU
227. Thellmann Christine PNL DA
228. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
229. Toda Daniel-Liviu - Abținere
230. Todosiu Beniamin PSD DA
231. Toma Ilie PSD DA
232. Toma Vasilică PSD DA
233. Trăilă Cristina PNL DA
234. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
235. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
236. Turcan Raluca PNL DA
237. Tușa Adriana Diana PSD DA
238. Tuță George-Cristian PNL DA
239. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
240. Țoiu Oana-Silvia USR NU
241. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
242. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
243. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
244. Vîlceanu Dan - NU
245. Vulpescu Ioan PSD DA
246. Weber Mihai PSD DA
247. Zakarias Zoltán UDMR DA
248. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
249. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 iulie 2024, 6:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro