Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2024 > 12:46 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2024, ora 12:46

Subiect vot: Vot final - PL-x 247/2024 - Vot final adoptare
Adoptare PL 247/2024 pentru completarea art.16 din Legea nr.302/2004 privind cooperarea judiciară internațională în materie penală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:260 89 64 32 19 14 14 28
- voturi pentru (DA):259 89 64 32 19 14 14 27
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - DA
34. Borta Raluca-Maria - DA
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budacă Vasile PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Cambera Oana-Alexandra - DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
49. Chelaru Mircia AUR DA
50. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
51. Chichirău Cosette-Paula - DA
52. Chira Claudiu-Martin - DA
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciornei Radu Tudor USR DA
56. Ciubuc Ciprian - DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Coarnă Dumitru - DA
59. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
60. Cozma Adrian-Felician PNL DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
64. Cristian Brian USR DA
65. Crîstici Ognean Minoritati DA
66. Crușoveanu Marian PNL DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Damian Romulus-Marius PSD DA
70. Dancă Ionel - DA
71. Dămureanu Ringo AUR DA
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Drancă Andrei-Iulian USR DA
74. Dumitru Florian-Emil PNL DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Fădor Angelica PNL DA
77. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
78. Fălcoi Nicu USR DA
79. Feodor Silviu Minoritati DA
80. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Daniel AUR DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Flucuș Dumitru AUR DA
86. Focșa Dumitru-Viorel - DA
87. Gál Károly UDMR DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilă Anamaria - DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
93. Gheorghiu Bogdan PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Giugea Nicolae PNL DA
96. Giurgiu Adrian USR DA
97. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
98. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
99. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
100. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel - -
102. Gudu Michael PNL DA
103. Hajdu Gábor UDMR DA
104. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
105. Havârneanu Filip USR DA
106. Hărătău Elena PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
109. Huțu Alexandra PSD DA
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Ichim Cristian-Paul - DA
114. Ilie Victor USR DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
117. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
118. Kelemen Attila UDMR DA
119. Kiss János PNL DA
120. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
121. Könczei Csaba UDMR DA
122. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
123. Lasca Mihai Ioan - DA
124. Lazăr Ion-Marian USR DA
125. Lazăr Teodor USR DA
126. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
127. Longher Ghervazen Minoritati DA
128. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
129. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
130. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
131. Lupu Andrei-Răzvan - DA
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
135. Mang Ioan PSD DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Manta Claudiu PSD DA
138. Mareș Mara PNL DA
139. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
140. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
141. Mărculescu Dumitru PNL DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Meclea Alina PNL DA
144. Miftode Marius-Andrei USR DA
145. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
146. Miklós Zoltán UDMR DA
147. Mina Marian PSD DA
148. Mircea Florin PSD DA
149. Miruță Radu-Dinel USR DA
150. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
151. Moisin Radu-Marin PNL DA
152. Molnar Ervin PNL DA
153. Molnar Radu-Iulian USR DA
154. Morar Olivia-Diana PNL DA
155. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
156. Munteanu Remus PSD DA
157. Murariu Oana USR DA
158. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
159. Mușoiu Ștefan PSD DA
160. Nacov Gheorghe Minoritati DA
161. Nagy Szabolcs UDMR DA
162. Nagy Vasile - DA
163. Nassar Rodica PSD DA
164. Năcuță Sorin PNL DA
165. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
166. Neață Eugen PSD DA
167. Nechita Aurel PSD DA
168. Niță Nicu PSD DA
169. Orban Ludovic - DA
170. Oteșanu Daniela PSD DA
171. Özmen Oana-Marciana PNL DA
172. Paladi George-Adrian PNL DA
173. Pambuccian Varujan Minoritati DA
174. Paraschiv Rodica PSD DA
175. Pavelescu Nicolae PSD DA
176. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
177. Pecingină Gheorghe - DA
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Piper-Savu Florin PSD DA
180. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
181. Plăiașu Gabriel - DA
182. Polak Tudor PNL DA
183. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
184. Pop Darius AUR DA
185. Pop Rareș Tudor USR DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
187. Popescu Dan-Cristian PSD DA
188. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
189. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
190. Popica Eduard-Andrei PSD DA
191. Predescu Ana-Loredana AUR DA
192. Presură Alexandra PSD DA
193. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
194. Prună Cristina-Mădălina USR DA
195. Prunean Alin-Costel - DA
196. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
197. Rizea Cristina Camelia PSD DA
198. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
199. Roman Nicolae - DA
200. Roșca Mircea PNL DA
201. Rujan Dumitru PNL DA
202. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
203. Salan Viorel PSD DA
204. Sandu Viorica PSD DA
205. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
206. Scripnic Lilian AUR DA
207. Seres Dénes UDMR DA
208. Simonis Alfred - Robert PSD DA
209. Solomon Adrian PSD DA
210. Stancu Ionel Minoritati DA
211. Stancu Paul PSD DA
212. Stativă Irinel Ioan PSD DA
213. Stănescu Vetuța PNL DA
214. Stângă George-Cătălin PNL DA
215. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
216. Stoica Diana USR DA
217. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
218. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
219. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
220. Șandru Cosmin PNL DA
221. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
222. Șerban Gianina AUR DA
223. Șimon Gheorghe PSD DA
224. Șișcu George PNL DA
225. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
226. Șoptică Costel PNL DA
227. Șovăială Constantin - DA
228. Tanasă Dan AUR DA
229. Tănase Antonel - DA
230. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
231. Tătaru Nelu PNL DA
232. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
233. Terente Eugen USR DA
234. Thellmann Christine PNL DA
235. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
236. Toda Daniel-Liviu - DA
237. Todosiu Beniamin PSD DA
238. Toma Ilie PSD DA
239. Toma Vasilică PSD DA
240. Trăilă Cristina PNL DA
241. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
242. Turcan Raluca PNL DA
243. Tușa Adriana Diana PSD DA
244. Tuță George-Cristian PNL DA
245. Țachianu Marian PSD DA
246. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
247. Țoiu Oana-Silvia USR DA
248. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
249. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
250. Varga Glad-Aurel PNL DA
251. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
252. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
253. Vîlceanu Dan - DA
254. Volosatîi Boris AUR DA
255. Vulpescu Ioan PSD DA
256. Weber Mihai PSD DA
257. Wiener Adrian USR DA
258. Zakarias Zoltán UDMR DA
259. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
260. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 iulie 2024, 6:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro