Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2024 > 12:59 Versiunea pentru printare
Marți, 14 mai 2024, ora 12:59

Subiect vot: Vot final - PL-x 817/2023 - Vot final adoptare
Adoptare PL 817/2023 pentru completarea art.333 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.57/2019 privind Codul administrativ
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:259 90 63 33 19 13 15 26
- voturi pentru (DA):242 90 63 33 19 13 15 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:16 - - - - - - 16
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
34. Borta Raluca-Maria - Abținere
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budacă Vasile PSD DA
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bulai Oana-Gianina PSD DA
41. Burciu Cristina PNL DA
42. Buzoianu Diana-Anda USR DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
45. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
47. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
48. Chelaru Mircia AUR DA
49. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
50. Chichirău Cosette-Paula - Abținere
51. Chira Claudiu-Martin - Abținere
52. Chirilă Virgil Alin PSD DA
53. Ciofu Cătălina PNL DA
54. Ciornei Radu Tudor USR DA
55. Ciubuc Ciprian - Abținere
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Coarnă Dumitru - DA
58. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
59. Cozma Adrian-Felician PNL DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Cristea Andi-Lucian PSD DA
62. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
63. Cristian Brian USR DA
64. Crîstici Ognean Minoritati DA
65. Crușoveanu Marian PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Damian Romulus-Marius PSD DA
69. Dancă Ionel - Abținere
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Drancă Andrei-Iulian USR DA
73. Drulă Cătălin USR DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dumitru Florian-Emil PNL DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
79. Fălcoi Nicu USR DA
80. Feodor Silviu Minoritati DA
81. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
82. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
83. Florea Daniel AUR DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Flucuș Dumitru AUR DA
87. Gál Károly UDMR DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilă Anamaria - DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
93. Gheorghiu Bogdan PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Giugea Nicolae PNL DA
96. Giurgiu Adrian USR DA
97. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
98. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
99. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
100. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel - -
102. Gudu Michael PNL DA
103. Hajdu Gábor UDMR DA
104. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
105. Havârneanu Filip USR DA
106. Hărătău Elena PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
109. Huțu Alexandra PSD DA
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Ichim Cristian-Paul - DA
114. Ilie Victor USR DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ionescu George - Abținere
117. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
118. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
119. Kelemen Attila UDMR DA
120. Kiss János PNL DA
121. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
122. Könczei Csaba UDMR DA
123. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
124. Lasca Mihai Ioan - Abținere
125. Lazăr Ion-Marian USR DA
126. Lazăr Teodor USR DA
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
128. Longher Ghervazen Minoritati DA
129. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
130. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
133. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
134. Mang Ioan PSD DA
135. Manole Petre-Florin PSD DA
136. Manta Claudiu PSD DA
137. Mareș Mara PNL DA
138. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
139. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
140. Mărculescu Dumitru PNL DA
141. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
142. Meclea Alina PNL DA
143. Miftode Marius-Andrei USR DA
144. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
145. Miklós Zoltán UDMR DA
146. Mina Marian PSD DA
147. Mircea Florin PSD DA
148. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
149. Moisin Radu-Marin PNL DA
150. Molnar Ervin PNL DA
151. Molnar Radu-Iulian USR DA
152. Morar Olivia-Diana PNL DA
153. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
154. Munteanu Remus PSD DA
155. Murariu Oana USR DA
156. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nacov Gheorghe Minoritati DA
159. Nagy Szabolcs UDMR DA
160. Nagy Vasile - Abținere
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Năcuță Sorin PNL DA
163. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
164. Neață Eugen PSD DA
165. Nechita Aurel PSD DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Orban Ludovic - Abținere
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Özmen Oana-Marciana PNL DA
170. Paladi George-Adrian PNL DA
171. Pambuccian Varujan Minoritati DA
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pavelescu Nicolae PSD DA
174. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
175. Pecingină Gheorghe - DA
176. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
177. Piper-Savu Florin PSD DA
178. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
179. Plăiașu Gabriel - Abținere
180. Polak Tudor PNL DA
181. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
182. Pop Darius AUR DA
183. Pop Rareș Tudor USR DA
184. Popa Radu Mihai PSD DA
185. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
186. Popescu Dan-Cristian PSD DA
187. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
188. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
189. Popica Eduard-Andrei PSD DA
190. Predescu Ana-Loredana AUR DA
191. Presură Alexandra PSD DA
192. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
193. Prună Cristina-Mădălina USR DA
194. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
195. Rizea Cristina Camelia PSD DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
197. Roman Florin-Claudiu PNL DA
198. Roman Nicolae - DA
199. Roșca Mircea PNL DA
200. Rujan Dumitru PNL DA
201. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
202. Salan Viorel PSD DA
203. Sandu Viorica PSD DA
204. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
205. Scripnic Lilian AUR DA
206. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
207. Simonis Alfred - Robert PSD DA
208. Solomon Adrian PSD DA
209. Stancu Ionel Minoritati DA
210. Stancu Paul PSD DA
211. Stativă Irinel Ioan PSD DA
212. Stănescu Vetuța PNL DA
213. Stângă George-Cătălin PNL DA
214. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
215. Stoica Diana USR DA
216. Stoica Elena PSD DA
217. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
218. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
219. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
220. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
221. Șerban Gianina AUR DA
222. Șimon Gheorghe PSD DA
223. Șișcu George PNL DA
224. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
225. Șoptică Costel PNL DA
226. Șovăială Constantin - Abținere
227. Tanasă Dan AUR DA
228. Tănase Antonel - Abținere
229. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
230. Tătaru Nelu PNL DA
231. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
232. Terente Eugen USR DA
233. Thellmann Christine PNL DA
234. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
235. Toda Daniel-Liviu - DA
236. Todosiu Beniamin PSD DA
237. Toma Ilie PSD DA
238. Toma Vasilică PSD DA
239. Trăilă Cristina PNL DA
240. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
241. Turcan Raluca PNL DA
242. Tușa Adriana Diana PSD DA
243. Tuță George-Cristian PNL DA
244. Țachianu Marian PSD DA
245. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
246. Țoiu Oana-Silvia USR DA
247. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
248. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
249. Varga Glad-Aurel PNL DA
250. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
251. Vexler Silviu Minoritati DA
252. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
253. Vîlceanu Dan - DA
254. Volosatîi Boris AUR DA
255. Vulpescu Ioan PSD DA
256. Weber Mihai PSD DA
257. Wiener Adrian USR DA
258. Zakarias Zoltán UDMR DA
259. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 24 iulie 2024, 5:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro